Ważne jest stworzenie realnego planu pozwalającego opozycji na powstrzymanie PiSu w ich marszu po samorządy i próbach podporządkowania sobie kolejnych instytucji Naszego kraju. Musimy dać Polakom nadzieję, nadzieję, że czasy PiS się skończą, i złe rządy oraz destrukcja państwa przez Jarosława Kaczyńskiego będą miały swój kres.

Obecnie jednym z największych zasobów PIS jest mobilizacja ich i demobilizacja modernizacyjnego elektoratu opozycji. Musimy wspólnie znaleźć klucz do serc i umysłów Polaków, trzeba zaproponować im alternatywę do rządów PIS, ofertę mądrej zmiany, pomysł na Lepszą Polskę po PiS.

 

ZOBACZ TAKŻE: Opozycja w szoku. Lubnauer właśnie rozbiła opozycję!

Musimy aktywnie współpracować w ramach opozycji. Od wielu miesięcy z mojej inicjatywy jako szefowej Klubu Poselskiego Nowoczesnej, spotykają się regularnie pojedynczy przedstawiciele klubów i kół pozycji demokratycznej. Przyjęłam też pozytywnie przedstawioną telefonicznie propozycję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny nowej formuły współpracy, idącą na przeciw mojej wizji budowy Wielkiej Koalicji, która w końcu zacznie wygrywać.

Wiem, że moi partnerzy akceptują już, że potrzebujemy współpracy uwzględniającej podmiotowość naszych ugrupowań. Poparłam powołanie zespołu koordynującego współpracę klubów, złożoną z „trójek” będących reprezentacjami odrębnych prezydiów obu klubów. Będę chciała na pierwszym posiedzeniu nowego Zarządu Nowoczesnej zaproponować troje przedstawicieli naszego Prezydium do tego zespołu. Uważam, że ta formuła powinna być rozszerzona również o przedstawicieli Klubu PSL oraz przedstawiciela Koła UED. Im szersza współpraca, tym lepiej.

ZOBACZ TAKŻE: Nowoczesna nagrała życzenia no i… WTOPA! Ten jeden szczegół mówi wszystko

źródło: facebook.com

Te memy DOSKONALE podsumowują rok 2017!


Jak pić i się nie upić? Oto 7 niezawodnych sposobów!

...

Zobacz również