Mający ponad metr długości i 12 kilogramów gryzoń został znaleziony na placu zabaw w Hackney, północno-wschodniej części Londynu Wewnętrznego. Zwierzę miało odżywiać się resztkami z pobliskiej smażalni kurczaków.

Pracujący w firmie deratyzacyjnej Tony Smith i James Green udali się do dzielnicy Hackney po doniesieniu o ogromnym szczurze znajdującym się w krzakach na placu zabaw. Po pojawieniu się na miejscu okazało się, że zwierze jest martwe. Mężczyzn zszokował jednak rozmiar gryzonia. Szczur miał bowiem ponad metr długości i ważył około 12 kilogramów.

Green stwierdził, że nigdy nie widział tak dużego gryzonia. Nawet jego kot i pies mają być mniejsze od okazu znalezionego w Hackney.

„To największy szczur jakiego widziałem w życiu. Mam w domu kota i Jack Russel Terriera i oba są mniejsze od tego szczura”.

Z kolei zdaniem Tony’ego Smitha, zwierzę urosło na skutek nieograniczonego dostępu do odpadków ze znajdującej się w pobliżu smażalni kurczaków.

„Kosze na śmieci w okolicy są nieustannie otwarte, szczury są więc całkiem nieźle odżywione. Cały czas jedzą smażonego kurczaka i ryż” – skomentował Smith.

Szczur zdechł najprawdopodobniej po zjedzeniu trutki z lokalu, w którym przeprowadzana była właśnie deratyzacja. Na nieszczęście zwierzęcia, placówka ta mieści się niedaleko jego „ulubionej” smażalni.

fot. swns
fot. swns

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: anglia.today
pt

...

Zobacz również