Lepiej nigdy nie kupować popularnych lodów z automatów. Ujawniono, co jest w większości z nich

Lepiej nigdy nie kupować popularnych lodów z automatów. Ujawniono, co jest w większości z nich Źródło: stevepb Pixabay.com

Lody w czasie wakacji to jedna z lepszych form ochłodzenia rozgrzanego organizmu. Ten delikates w przeróżnych smakach bywa kuszący, lecz sanepid ostrzega wszystkich spragnionych tej letniej przyjemności. Badania przeprowadzone w jednym z nadmorskich kurortów napawają niepokojem.

Lody to jeden z ulubionych letnich przysmaków zarówno małych, jak i dużych. Jest wiele lokali, które oferują nam ten przysmak, lecz trzeba uważać. Właśnie ujawniono wyniki badań przeprowadzonych przez sanepid. Urzędnicy zebrali próbki z maszynowych lodów i trudno uwierzyć, co odkryli w większości z nich.

Lody maszynowe w większości zawierają niebezpieczną bakterię

Lody maszynowe, któż z nas ich nie jadł. Szczególnie latem ilość spożywanej przez nas zimnej przekąski mocno wzrasta i trudno się temu dziwić. Zachodniopomorski sanepid zdecydował się przyjrzeć lokalom, które mają je w swojej ofercie. Urzędnicy zebrali w całym województwie 195 próbek z 39 lokali gastronomicznych i z przerażeniem ustalono, że w aż 105 próbkach potwierdzono zawyżoną liczbę bakterii z rodziny Enterobacteriaceae. Zanieczyszczone próbki pochodzą z 21 lokali poddanych kontroli. To, co ustalił sanepid, jest przerażające, szczególnie teraz gdy Polacy masowo ruszyli na wybrzeże, chcąc choć na chwilę skosztować wakacyjnego klimatu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zbadano 39 lokali, większość z nich stanowi dla nas zagrożenie

Sanepid przyznał, że pod lupę trafiły zarówno kawiarnie, jak i lodziarnie czy restauracje. Wymogiem było, by dostępne tam były lody maszynowe, których smak jest nam tak dobrze znany. Okazało się, że popularny przysmak, może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia.

-  Obecność bakterii Enterobacteriaceae świadczy o niewystarczającym poziomie utrzymania higieny w zakładach lub nieprawidłowo przeprowadzanych procesach mycia i dezynfekcji oraz o braku kontroli wewnętrznej. Bakterie Enterobacteriaceae naturalnie występują w jelicie grubym człowieka i wówczas nie są bakteriami chorobotwórczymi. W przypadku spożycia produktu, w którym znajdują się bakterie, u osób z obniżoną odpornością oraz z chorobami układu pokarmowego mogą powodować dolegliwości żołądkowo-jelitowe - cytuje wypowiedź WSSE w Szczecinie "Fakt".

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzina Jerzego Stuhra wystosowała pilny apel do wszystkich Polaków. Ciężko powstrzymać łzy

2. Matka włożyła swoje dziecko do pieca. Chwilę później poszła z chłopakiem bawić się na wesele

To spory problem w całym województwie

Według ustaleń zachodniopomorskiego sanepidu bakterie te zostały wykryte w lokalach w całym województwie. Podwyższoną ilość Enterobacteriaceae odnotowano w lokalach w Koszalinie, Świnoujściu, Kamieniu Pomorskim czy Szczecinie. Chociaż lody z automatu kuszą, to chyba lepiej na razie powstrzymać się od ich kupowania.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polskie media podają dalej dramatyczne wieści. Nie żyje były trener Kadry Narodowej, fani polskiego sportu w żałobie
  2. Polacy masowo i nieświadomie popełniają karygodny błąd przy zakupie mięsa mielonego na kotlety. Decydująca jest 1 cecha
  3. Najnowsza moda weselna doprowadza teściów do szału. Nie wierzą, co robią panowie młodzi
  4. Były detektyw Krzysztof R. usłyszał zarzuty. Wiemy, o co jest oskarżony
  5. Klienci supermarketu spojrzeli na banany i zamarli, ale nie przez pająka ani węża. W kiściach czaiło się inne zwierzę
  6. Prowokatorska wymiana zdań między Agatą Dudą a znanym dziennikarzem. Prezydent wkroczył do dyskusji, przekaz jest jednoznaczny

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News