List znaleziony przy dziecku
The Sun
Irmina Jach - 22 Października 2020

Na chodniku znaleźli pudełko po pizzy z noworodkiem w środku. Dołączony list wzruszył ich bez reszty

List znaleziony przy dziecku, które zostało porzucone na ulicy, wzruszył wszystkich do łez. Malutki chłopczyk leżał na chodniku, w pudełku po pizzy, zawinięty jedynie w kocyk. Mieszkańcy nie mogli uwierzyć w to, że ktoś zdecydował się pozostawić malca samego w środku miasta. Powód, z którego doszło do takiej sytuacji, jest wstrząsający.

List znaleziony przy porzuconym dziecku sprawia, że w oczach pojawiają się łzy. Ostatnie słowa rodziny, w której chłopczyk przyszedł na świat, są naprawdę wstrząsające. Trudno uwierzyć, że zdecydowali się oddać malucha z takich powodów, jak opisali.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

List znaleziony przy porzuconym dziecku sprawia, że w oczach pojawiają się łzy

Mieszkańcy meksykańskiego miasta Tlaltenango dokonali nietypowego znaleziska. W pudełku po pizzy, leżącym na chodniku znajdowało się owinięte w koc niemowlę. Dziecko miało przy sobie kartkę, na której opisano jego niesamowicie smutną historię. Mimo że dopiero przyszło na świat, jego życie było naznaczone niesamowitym cierpieniem. Matka noworodka zmarła przy porodzie, a najbliższa rodzina nie miała warunków ani środków by zaopiekować się malcem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- Zaopiekuj się moim wnukiem. Moja córka zmarła podczas porodu i nie mam warunków, aby go wesprzeć i mam nadzieję, że będzie miał lepsze życie i niech Bóg mi wybaczy - napisała babcia noworodka na kartce, którą przyczepiła do kocyku.

O odnalezieniu dziecka została poinformowana opieka społeczna. Chłopiec natychmiast został zabrany do szpitala przez Meksykańską Agencję Ochrony Ludności , gdzie przeszedł badania lekarskie. Okazało się, że ma zaledwie tydzień. Burmistrz Tlaltenango, Miguel Ángel Varela Pinedo, który dowiedział się o sprawie zadeklarował, że będzie pomagał finansowo w wychowaniu dziecka i wyraził ubolewanie, że niemowlę straciło rodzinę z powodu biedy.

- Zajmę się wydatkami dziecka tak długo, jak to będzie potrzebne. Bóg daje wsparcie nam wszystkim, także tym najbardziej pokrzywdzonym. To piękne dziecko nie jest niczemu winne (...).Niech twoja matka spoczywa w pokoju, a Bóg wybaczy twojej babci, jak pisze w liście - napisał w mediach społecznościowych polityk.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polski. Wszystko stanie się już w weekend

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

W piątek rano burmistrz poinformował, że chłopczyk został ochrzczony i otrzymał imię Ángel Gabriel. Obecnie pozostaje pod opieką służb socjalnych. Prawdopodobnie już wkrótce trafi do nowej rodziny. Mieszkańcy miasta, przejęci losem niemowlęcia, zaczęli masowo zgłaszać wnioski z prośbami o adopcję. Gubernator stanu, Alejandro Tello, zapewnił, że dołoży wszelkich starań, by dziecko, które miało przy sobie niesamowity list, trafiło do rodziny pochodzącej z tego samego miasta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka
  2. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Młody gwiazdor doznał bolesnego upadku, jest sparaliżowany (FOTO)
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Żródło: o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News