Tomasz Lis, dziennikarz prasowy i telewizyjny przygotowuje poważne zmiany w swoim życiu zawodowym. Zapewne nie powodzi mu się teraz tak dobrze, jak wtedy, gdy prowadził program w telewizji publicznej, ale ta informacja jest mimo wszystko zaskakująca.

Lis przez wiele lat pracował dla Telewizji Polskiej, prowadząc program „Tomasz Lis na żywo”. Po objęciu kierownictwa w TVP przez Jacka Kurskiego przestał się w telewizji pojawiać. Jest też redaktorem naczelnym polskiej edycji „Newsweeka” i właścicielem większości udziałów w grupie NaTemat.

I to właśnie ta ostatnia inicjatywa medialna poszukuje obecnie inwestora, któremu chce sprzedać udziały. W tym celu grupa NaTemat zatrudniła doradców finansowych z Haitong Bank. Grupa medialna szuka inwestora, aby mieć jeszcze lepszą pozycję wśród innych portali informacyjnych, a dzięki temu więcej zarabiać.

Jesteśmy przekonani, że nawiązanie współpracy z silnym partnerem pozwoli na dalsze podnoszenie poziomu czytelnictwa serwisów i rozszerzy wachlarz świadczonych usług – mówi drugi właściciel grupy Robert Jędrzejczyk.

Wprawdzie obaj udziałowcy po ewentualnej transakcji chcą dalej mieć pełną kontrolę nad portalami, jednak przyznają, że nie wykluczają żadnej opcji. W grę wchodzi sprzedaż części udziałów lub całego portalu.

Pytanie pozostaje, czy partia rządząca nie pokrzyżuje Lisowi planów. Nie wiadomo jeszcze, jakie rozwiązania przewiduje planowana ustawa dekoncentrująca media. A portal NaTemat.pl i inne należące do tej samej grupy nie są przychylne partii Jarosława Kaczyńskiego.

Nie wiadomo, z jakim kapitałem Tomasz Lis wiąże największe nadzieje. A jak wiadomo, partia rządząca jest niechętna udziałowi zagranicznego kapitału w polskich mediach. PiS może chcieć zablokować transakcję.

Źródło: money.pl

...

Zobacz również

Zobacz również