Piotr Liroy Marzec podczas wystąpienia w kontekście nowej ustawy medialnej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości stwierdził w ostrych słowach, że obóz rządzący robi z Sejmu parodię. Wystąpieniu muzyka towarzyszyły brawa.

 – Partia rządząca nie konsultowała tej ustawy z innymi środowiskami. PiS odpowiada, że przecież były rozmowy ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich. A wszyscy wiedzą, że SDP to teraz zaplecze PiS, czyli PiS konsultował to sam ze sobą. Robicie z Sejmu parodię! – grzmiał z mównicy sejmowej Liroy.

Jak oświadczył Marzec, jego formacja nie godzi się na media publiczne w takiej formie jaką chce Prawo i Sprawiedliwość, czyli media partyjne, wykorzystywane do siania partyjnej propagandy.

 – Nie godzimy się na media partyjne. Wasza ustawa medialna przypomina mi muzyczne demo. Jak artysta ma tak słabe demo to wiecie co robi? Idzie do ludzi, którzy się na tym znają i oni tworzą z tego sztukę! Radzę wam – poradźcie się fachowców. Ale oczywiście możecie procedować tak jak zawsze: stuk-puk laską w podłogę, Sejm-Sejm wyraża zgodę. Ale to bez nas – oświadczył Liroy.

W piątek Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu ustawy medialnej i skierował go do prac w komisji. Najważniejsze założenia ustawy to m.in. stworzenie mediów narodowych i wprowadzenie w życie obowiązkowej składki audiowizualnej.

ZOBACZ TAKŻE – TVP chce stworzyć drugie BBC z Grupą Wyszehradzką

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

bh

...

Zobacz również