Liroy - miał być pośmiewiskiem, wyrasta na posła nr 1. Wiemy dlaczego

Liroy - miał być pośmiewiskiem, wyrasta na posła nr 1. Wiemy dlaczego Źródło:

Kiedy Liroy wchodził do Sejmu z list Kukiz'15 wielu było przekonanych, że były raper zostanie politycznym pośmiewiskiem. Wypominano mu "dawne życie", brak doświadczenia i kontrowersyjny styl życia. Piotr Marzec szybko zamknął usta krytykom i wyrasta na największą sensację tej kadencji. Jego statystyki są bardzo imponujące. 

Kiedy pomyślimy o największym pośmiewisku tej kadencji, to na pewno Liroy nie będzie jednym z kandydatów do tej niechlubnego tytułu. Jednakże, jeśli chodzi o największą niespodziankę kadencji, to spokojnie mógłby być brany pod uwagę. Początkowo posłowie spoglądali na niego z przymrużeniem oka, a na sejmowych korytarzach pojawiały się złośliwe uśmieszki. Teraz wszystko się zmieniło.

Liroy ma opinię jednego z najbardziej pracowitych posłów. Ponadto, były raper unika tanich sensacji i nie pcha się na siłę do mediów. Nie potrzebuje blasku fleszy, bo jak przekonuje, "sławy mu już w życiu wystarczy". Piotr Marzec zajmuje się sprawami, które są blisko ludzi. Sam nie chce być typowym politykiem. Czuje się zwykłym obywatelem i właśnie dlatego chce działać w sferach, które są dla nich naprawdę ważne.

- Jego nie interesuje robienie polityki jaką robią inni politycy. On czuje się obywatelem, stara się zajmować sprawami, które są dla nich ważne - mówi dla naTemat.pl Jakub Kulesza z Kukiz'15.

- On nie jest politykiem, nie czuje się nim. Cały czas jest facetem, którym był wcześniej. Dlatego nie pcha się na te sejmowe naparzanki, poszedł robić konkretną robotę - dodaje Maciej Masłowski.

Liroy unika partyjnych awantur i nie angażuje się w "wielką politykę". Zamiast tego walczy o ułatwienia dla kierowców i legalizację medycznej marihuany. Angażuje się w tematykę nauczania historii, jak również problemy rybaków i rolników. Jest w czołówce pracowitych posłów, od początku kadencji zgłosił niemal 100 interpelacji poselskich i kilkanaście zapytań. Wziął też udział w niemal 95% głosowań w Sejmie i aktywnie działa w dwóch komisjach oraz dziewięciu zespołach parlamentarnych! Na mównicy zawsze wypowiada się w sposób zrównoważony i merytoryczny.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News