– Jasne! Niech to się przedłuży, niech trochę ludzi pocierpi, niech trochę poumiera! – tymi słowami poseł Kukiz’15, Piotr Liroy Marzec, w emocjonalnej rozmowie z mediami zwrócił się do polityków partii rządzącej Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o odwlekanie w czasie przez obóz władzy uchwalenia ustawy ułatwiającej dostęp ciężko chorym pacjentom do medycznej marihuany. 

Liroy, który od początku posłowania czynnie działa na rzecz ułatwienia dostępu ciężko chorym pacjentom do leczniczej marihuany w emocjonalnej rozmowie z mediami zwrócił się do polityków obozu rządzącego, którzy starają się odwlec – przynajmniej jego zdaniem – uchwalenie potrzebnego prawa.

Jak wskazuje, politycy PiS oficjalnie i przed mediami są za wprowadzeniem takiego prawa w życie, jednak w rzeczywistości robią wszystko, by odwlec je jak najdalej w przyszłość. Aktualnie największą przeszkodą jest ministerstwo zdrowia. Projekt ustawy trafił z tego powodu do komisji zdrowia gdzie przez najbliższy czas będzie analizowany.

Największy sprzeciw polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz resortu zdrowia budzą zapisy mówiące o możliwości hodowania marihuany przez pacjentów. Na to nie ma aktualnie zgody obozu władzy. Jest natomiast zgoda na łatwo dostępną marihuanę w aptekach, oczywiście na receptę.

 – Rozejrzyjcie się dookoła siebie, zobaczcie, jak wielu ludzi w waszym otoczeniu czeka na ten moment, dostrzeżcie te osoby, które czekają dzisiaj na tę ustawę. Podejdźcie do nich i powiedźcie im prosto w twarz, że nie chcecie ich ratować i chcecie ich zostawić samym sobie, bez leków, bez szansy na wyleczenie i na życie.  Nie mam wątpliwości, że projekt będzie skrzętnie przedłużany. Tak jak to ma miejsce od lutego. Dziś pojawił się pomysł, żeby powołać podkomisję. Do czego ta podkomisja? Rozumiem, że to taka zabawa. Niech to się przedłuży o rok. Niech trochę ludzi umrze, niech trochę ludzi pocierpi – mówił w rozmowie z mediami Liroy.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


>bh, źródło: tok fm

...

Zobacz również