Wielkie emocje w Amsterdamie. Tottenham w finale Ligi Mistrzów!

Wielkie emocje w Amsterdamie. Tottenham w finale Ligi Mistrzów! Źródło: Wikipedia

Liga Mistrzów zakończyła zmagania w fazie pucharowej. Przed nami już tylko wielki finał, w którym zmierzą się ze sobą Tottenham i Liverpool. Kibice wciąż nie mogą zapomnieć o tym, co wydarzyło się wczoraj w Amsterdamie. Doszło do prawdziwego cudu, który zapisze się w historii.

Liga Mistrzów przyniosła wczoraj kibicom nieprawdopodobne emocje, które długo nie zostaną zapomniane. Niektórzy uważają nawet, że jest to najlepszy sezon w historii, który dał możliwość obejrzenia wielu nieprawdopodobnych spotkań. Niewiele osób przewidywało, że w finale zameldować się mogą dwie angielskie drużyny, zwłaszcza te, które nie były stawiane w roli faworytów. To właśnie dlatego pojawiają się głosy, że był to najlepszy sezon europejskich zmagań w historii.

Wczorajszy mecz rewanżowy potwierdził, że w żadnym momencie nie należy skreślać któregokolwiek z zespołów, bo drużyny na tym poziomie są w stanie doprowadzić do zmiany rezultatu, nawet gdy trzeba tego dokonać w kilka minut. Wczoraj udowodnił to Tottenham, który potrzebował już trzech bramek, by wyeliminować Ajax i zameldować się w finale Ligi Mistrzów. Londyńczycy udowodnili, że niemożliwe nie istnieje.

Liga Mistrzów zakończy się za kilkanaście dni

Pierwszy mecz w Londynie zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Ajaxu. Sensacyjnie grający w obecnej edycji Champions League Holendrzy mieli szansę na osiągnięcie nieprawdopodobnego sukcesu, bo na kilkadziesiąt minut przed końcem spotkania rewanżowego prowadzili już 2:0. Trafienia Matthijsa de Ligta i Hakima Ziyecha sprawiły, że piłkarze ze stolicy Holandii mogli być niemal pewni gry w wielkim finale.

Dla klubu z Beneluksu byłby to nieprawdopodobny sukces. Ostatni raz udało się go osiągnąć w 1995 roku, jednak wtedy holenderski futbol mógł się cieszyć generacją nieprzeciętnie utalentowanych zawodników. Wiele wskazuje na to, że i w tym momencie wicemistrzowie świata z 2010 roku mogą cieszyć się równie utalentowanym pokoleniem piłkarzy, którzy będą w stanie osiągać wielkie zwycięstwa zarówno w klubach, jak i w reprezentacji.

Liga Mistrzów przyniosła jeszcze jedno niesamowite rozstrzygnięcie

Ajax Amsterdam jeszcze dwa lata temu rywalizował w Lidze Europy z Legią Warszawa i nie wyglądał wcale dużo lepiej od obecnego mistrza Polski. Warto zauważyć więc, jak wielki progres uczynił zespół ze stolicy Holandii. We wczorajszym spotkaniu zawodnicy Ajaxu mieli jednak ogromnego pecha, bo doszło do niesamowitego zwrotu akcji, który sprawił, że to Tottenham zameldował się w wielkim finale. Liga Mistrzów w tym sezonie była pasjonująca, a ostatni mecz zapowiada się równie ciekawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trzy bramki Brazylijczyka Lucasa Moury w ostatnich 35 minutach drugiego spotkania półfinałowego sprawiły, że to Anglicy zagrają w finale, gdzie zmierzą się z Liverpoolem. Drużyna Jurgena Kloppa będzie faworytem, lecz Koguty udowodniły już w tym sezonie wielokrotnie, że są w stanie doprowadzić do niespodzianki i wyeliminować faworytów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kto zostanie trenerem sezonu Ekstraklasy? Jest dwóch kandydatów
  2. PSG sprowadzi polskiego bramkarza! Talent podpisze kontrakt
  3. Młodzieżowy reprezentant Polski odchodzi z Lechii Gdańsk. Kierunek - Rosja!

 

Następny artykuł