Co się dzieje?! Lidl wycofuje ze sklepów popularne produkty używane przez miliony Polaków

Co się dzieje?! Lidl wycofuje ze sklepów popularne produkty używane przez miliony Polaków Źródło: youtube.com/zdf

Lidl podjął zaskakującą decyzję. Popularna sieć dyskontów zdecydowała się na wprowadzenie rozwiązań, które już na zawsze odmienią ofertę sklepu i to kosztem popularnych artykułów. Co skłoniło niemiecką firmę do tak drastycznych zmian? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Lidl bardzo zdziwi swoich klientów. Polacy, którzy od lat kupowali plastikowe produkty do grilla, takie jak sztućce i kubeczki, będą musieli obejść się smakiem i zaprzestać korzystania z popularnych artykułów. Wszystko przez pragnienie sieci, aby stać się jak najbardziej proekologiczną. Co Polacy dostaną w zamian? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Lidl zaskakuje Polaków. Dość z plastikowymi artykułami

Swoje stanowisko w sprawie zmian w asortymencie artykułów służących do grillowania przedstawiło szefostwo sieci Lidl Polska, które argumentuje je czynnikami związanymi z ekologią. Sklep zamierza ograniczyć produkcje rzeczy z plastiku i stopniowo przyzwyczajać klientów do nowych, bardziej przyjaznych przyrodzie rozwiązań.

- W Lidl Polska dbamy o środowisko naturalne i redukujemy ilość plastiku. W 2018 przyjęliśmy zobowiązanie o redukcji opakowań plastikowych marek Lidla o 20 proc. do 2025 r., niedawno w ofercie sieci pojawiły się warzywa i owoce w opakowaniach biodegradowalnych i kompostowanych przemysłowo. Kolejnym krokiem jest zaproponowanie biodegradowalnych naczyń jednorazowych. Nasze talerze i tacki są wyprodukowane w 100 proc. z celulozy naturalnej, kubki i słomki nie zawierają plastiku zaś sztućce są drewniane i certyfikowane FSC – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz, rzecznik prasowy Lidl Polska.

Co Polacy dostaną w zamian?

Strata artykułów służących do grillowania może być przygnębiająca dla setek Polaków, którzy wprost uwielbiają grillować i korzystać z artykułów niemieckiej sieci, która oferowała je w bardzo niskich cenach. Na szczęście wszyscy ci, którzy będą chcieli nadal cieszyć się grillem i zakupami w Lidlu nie muszą być zmartwieni. Czeka na nich alternatywa.

Zamiast plastiku, w ofercie sklepów znajdą się artykuły całkowicie biodegradowalne. Tacki papierowe będą kosztować 2,99 złotego, zestaw jednorazowych kubeczków 250 ml będzie kosztować 5,99 zł. Biodegradowalne słomki do napojów będą do nabycia za 4,99 zł za 100 sztuk. Sztućce drewniane będą kosztować 3,99 zł , a biodegradowalne z polilaktydu będą w dokładnie tej samej cenie. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazdor znanego HITU. Policja twierdzi, że to ZABÓJSTWO na zlecenie
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że mógł zrobić coś takiego
  3. Potworny wypadek. Dwuletni chłopiec zabity przez śmieciarkę
  4. Mąż Dody sowicie zrugał ją na oczach tysięcy internautów. „Wariactwa można dostać"
  5. Gwiazdy Polsatu popłakały się na wizji! Fani Wodeckiego zachwyceni
  6. Barbara Kurdej - Szatan jest w ciąży?! "Brzusio rośnie"

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News