Służby sanitarne wycofują hitowy produkt z Lidla! Wyrzućcie go, wszelkie normy przekroczone, zdrowie zagrożone

Służby sanitarne wycofują hitowy produkt z Lidla! Wyrzućcie go, wszelkie normy przekroczone, zdrowie zagrożone Źródło: .

Lidl właśnie poinformował swoich klientów o swoim produkcie, który zawiera bardzo szkodliwe substancje. Cała partia została wycofana ze sklepów przez służby sanitarne.

Lidl jest jedną z największych marek dyskontowych w Polsce. Każdego dnia jego placówki odwiedzane są przez tysiące, jeżeli nie miliony klientów, a to sprawia, że wielu z nich jest narażonych na kontakt z bardzo szkodliwymi substancjami zawartymi w jednym z bardzo popularnych produktów. Po dokonaniu tego odkrycia służby sanitarne wycofały całą partię ze sklepów.

Lidl wycofuje swój hitowy produkt

Cała sprawa dotyczy herbaty "Lord Nelson herbatka ziołowa w piramidkach sort. lipa 30 g". Główny Inspektorat Sanitarny wydał już nawet odpowiednie ostrzeżenie ujawniające, że jedna z partii tej herbaty zawierała ilość alkaloidów pirozydowych stanowiących zagrożenie dla zdrowia człowieka.

Warto więc wiedzieć, z czym klienci Lidla mogą mieć styczność. Alkaloidy pirozydowe są bardzo powszechnymi związkami chemicznymi, które występują w różnych częściach roślin. Naukowcom udało się wyodrębnić ponad 500 związków z tej grupy. Często występują one nawet w roślinach, które możemy znaleźć na poboczu, czy przydrożnym rowie.

Jednak mogą być dla nas bardzo niebezpieczne. Spożywanie tych związków prowadzi do licznych problemów zdrowotnych, które mogą zakończyć się nawet marskością wątroby. Co więcej, alkaloidy pirozydowe uszkadzają również układ nerwowy, a niektóre z nich mają udowodnione działanie kancerogenne. Niestety jest to jedynie początek dolegliwości, na które jesteśmy narażeni po kontakcie z tymi toksynami, a mimo to w nadmiernej ilości znalazły się w jednej z herbat dostępnych w Lidlu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Problem dotyczy konkretnie partii numer L08011940 A tego produktu, dlatego bardzo istotne jest, żeby każda osoba, która w ostatnich dniach robiła zakupy w sklepach tej sieci sprawdziła, czy przypadkiem zatruta herbata nie znajduje się w jej domu.

Jeżeli niestety znajdziemy ją w swoim domu, to mamy przed sobą następujący wybór, a mianowicie możemy natychmiastowo wyrzucić całą zawartość opakowania, ponieważ nie nadaje się do spożycia, lub oddanie go w dowolnym sklepie marki Lidl.

Wszystko dlatego, że sklepy zwracają swoim klientom koszt zakupu herbaty i nie potrzebujemy do tego nawet paragonu. Dlatego nie warto czekać ani chwili, a tym bardziej narażać swojego zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile zarabia Marta Kaczyńska? Gwiazda żyje w NIEWYOBRAŻALNYM luksusie!
  2. Seksowna stylizacja 14-letniej Roksany Węgiel wywołała burzę. Nie spodziewała się takiego hejtu
  3. Media wywołały potężną burzę wokół małżeństwa córki Ferdka z "Kiepskich". Przewidują najgorsze
  4. Poznaliśmy prawdziwe pochodzenie gwiazdy "Teleexpressu". Przecieramy oczy ze zdumienia
  5. Nie żyje 6 osób, które były na emeryturze. Nie zmarły z przyczyn naturalnych

źródło: Interia

Następny artykuł