Klienci Biedronki, Lidla i innych sklepów mogą być wściekli. Właśnie ogłoszono kontrowersyjną decyzję

Klienci Biedronki, Lidla i innych sklepów mogą być wściekli. Właśnie ogłoszono kontrowersyjną decyzję Źródło: Zdjęcie ilustracyjne/ Unsplash.com/ by K. Mitch Hodge

Lidl oraz Biedronka zyskali nową broń w walce z niesfornymi klientami odmawiającymi dostosowania się do nowych przepisów. Oficjalnie ogłoszono kontrowersyjną decyzję, która na pewno nie przypadnie do gustu wszystkim osobom. Nie należy jednak z nią dyskutować, gdyż rzecznik GIS potwierdził, iż sklepom przysługuje taka możliwość.

Lidl należy do grupy miejsc, które codziennie odwiedzane są przez ogromną ilość ludzi. To właśnie w takich miejscach szczególnie ważne jest dbanie o przestrzeganie zasad dotyczących zakrywania ust oraz nosa. Niestety nie wszyscy stosują się do tych przepisów i to właśnie ci klienci będą niezadowoleni z decyzji przekazanej przez GIS.

Zarówno Lidl, jak i Biedronka czy inne sklepy mają prawo do odmówienia sprzedaży

Lidl zdecydował się na szereg rozwiązań mających na celu zmniejszenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie sklepów. Podobnie Biedronka oraz reszta branży handlowej, niestety nawet najlepsze systemy wprowadzone przez obsługę sklepu nie będą przynosić efektów, jeśli klienci świadomie będą ignorować zakaz. Według ostatnich słów wypowiedzianych przez rzecznika Głównego Inspektora Sanitarnego sklepy mają prawo do odmówienia sprzedaży osobom, które nie korzystają z maseczek ochronnych lub przyłbic. Klienci świadomie rezygnujący z przestrzegania tego nakazu będą wściekli, lecz w ogólnej opinii decyzja ta jest słuszna i służy bezpieczeństwu ogółu społeczeństwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W czasie wywiadu padły ważne słowa

Jan Bodnar pełniący funkcję rzecznika GIS był gościem jednego z programów radiowej Jedynki i to właśnie tam padło pytanie, czy obsługa sklepu, na przykład popularnej sieci Lidl, ma prawo odmówić obsłużenia klienta w przypadku, gdy ten pojawi się bez maseczki.

-  Sprzedawca ma prawo odmówić obsługi klienta bez maski. Chodzi o bezpieczeństwo pracowników supermarketu, którzy z racji wykonywanej pracy mają kontakt z ogromną liczbą osób - powiedział bez wahania rzecznik GIS Adam Bodnar. Decyzja ta nie wydaje się bezpodstawna, gdyż duża ilość osób przebywających w tym samym miejscu stwarza ogromne zagrożenie epidemiologiczne. Biorąc dodatkowo pod uwagę dzisiejszą rekordową ilość potwierdzonych zakażeń koronawirusem, zapewne nie tylko Lidl chętnie skorzysta z takiej opcji.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń

2. Horror w polskiej miejscowości. Służby prowadzą pilną akcję, stan 1,5-rocznego chłopczyka jest niezmiernie ciężki


3. Nadchodzi totalna rewolucja w programie 500+? ZUS już ją poparł, większość Polaków również jest za

Zwiększyła się ilość kontroli

Bodnar potwierdził jednocześnie, że już jakiś czas temu zdecydowano się na zwiększenie ilości kontroli sprawdzających czy Polacy stosują się do nowych przepisów wprowadzonych na czas epidemii. Rozwiał również niepokoje dotyczące ponownego wprowadzenia obowiązku zakrywania ust i nosa nawet na ulicach. Przyznał, że taki scenariusz nie jest przewidywany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dariusz Siatkowski obchodziłby dziś 60. urodziny. Śmierć męża Kasi z filmu ”Kogel-mogel” do dziś jest zagadką
  2. Justyna Żyła będzie wściekła. Na jaw wyszło, że Piotr spotyka się z popularną gwiazdą TVN ?
  3. Zapadła decyzja ws. Agaty Dudy. Jest nieodwracalna
  4. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
  5. Mnóstwo osób było w błędzie. Szumowski w TVP: obowiązek dotyczy wszystkich
  6. Decyzje o nagłych zamknięciach w kolejnych polskich miastach. Nie było innego wyboru
  7. Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emeryta
  8. Córka Zbigniewa Wodeckiego przerwała milczenie. Prawda o jej relacji ze znanym tatą porusza
  9. Rzecznik ministerstwa zdrowia ujawnił, co stanie się w weekend. Niepokojące słowa

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News