Uwielbiany produkt z Lidla jest skażony. Pod żadnym pozorem go nie jedzcie, GIS wydał pilny komunikat

Uwielbiany produkt z Lidla jest skażony. Pod żadnym pozorem go nie jedzcie, GIS wydał pilny komunikat Źródło: pikio.pl

Jeden z produktów oferowanych przez Lidl został wycofany ze sprzedaży. Podczas kontroli wyszło, że produkt jest skażony. Główny Inspektorat Sanitarny wydaje pilne ostrzeżenie, by pod żadnym pozorem nie spożywać skażonych partii.

Produkt ze sklepu Lidl zawiera groźne dla organizmu bakterie. GIS wydał w sprawie pilne ostrzeżenie. Klienci, którzy nabyli produkt, pod żadnym pozorem nie powinni go spożywać. 

Lidl wycofuje produkt ze sklepowych półek 

Główny Inspektorat Sanitarny na swojej stronie internetowej przekazał, że w serze korycińskim producenta "Zarzeccy" wykryto groźne dla organizmu bakterie w tym listerię i gronkowce, które mogą powodować zatrucia pokarmowe. Ze względu na bezpieczeństwo klientów wycofane zostały wszystkie rodzaje sera. 

Klienci pod żadnym pozorem nie powinni spożywać produktu Ser Koryciński Swojski - dojrzewającego z surowego, pełnego mleka krowiego z orzechami włoskimi o nr partii: 30.06.2020 i z terminem przydatności do spożycia - 30 lipca 2020. W przebadanych produktach wykryto: Listeria monocytogenes, gronkowca koagulazo oraz enterotoksyny gronkowcowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

GIS ostrzega przed jedzeniem skażonego produktu ze sklepu Lidl

– Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokółce przeprowadził kontrolę w zakładzie wraz z pobieraniem próbek wymazów środowiskowych. Właściciel zakładu przeprowadził dezynfekcję pomieszczeń zakładowych. Po wznowieniu produkcji sera korycińskiego przez zakład od dnia 13 lipca 2020 r., Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokółce w dniu 15 lipca 2020 r. pobrał urzędowe próbki sera korycińskiego naturalnego do badań w kierunku obecności Salmonella, Listeria monocytogenes oraz gronkowców chorobotwórczych. W dniu 20 lipca 2020 r. z Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Białymstoku otrzymano wyniki badań sera, w którym nie stwierdzono obecności Salmonella oraz Listeria monocytogenes, liczba gronkowców chorobotwórczych spełniała wymagania – można przeczytać na stronie GIS. 

GIS zaznaczył, że producent w celu ochrony zdrowia konsumentów zdecydował się wycofać większy asortyment, nie tylko ten, w którym zaleziono nieprawidłowości. Ze sklepowych półek powinny zniknąć produkty wyprodukowane przed 30 czerwca 2020 i po 11 lipca 2020 roku  Zakład mleczarski wstrzymał tymczasowo działalność. 

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał

2. Tragiczne doniesienia. Nie żyje 13 zakonnic

3. Pierwsze objawy zawału serca. Nie wolno ich lekceważyć

Na sklepowych półkach nie znajdziemy już danego towaru. Lidl na swojej stronie internetowej zamieścił również ostrzeżenie dla wszystkich klientów, którzy mogli nabyć skażony produkt. Co w przypadku, jeżeli zakupiliśmy już ser? GIS podpowiada, by go wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony. Pod żadnym pozorem nie należy spożywać produktu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Mateusz Borek nie wytrzymał. Został zapytany na wizji o zdjęcia swojego nagiego ciała, posypały się wulgaryzmy, awantura na wizji
  3. Szumowski przypadkiem wygadał się, ile naprawdę w Polsce jest chorych. Liczba radykalnie różni się od oficjalnej
  4. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  5. Zjadła w restauracji Gessler, zobaczyła rachunek i nie wytrzymała. Poczuła się oszukana, już nigdy u niej nie zje
  6. Przyjęto właśnie nową ustawę. Od 1,5 do 2,5 tysięcy złotych dodatku
  7. Polak stworzył niezniszczalny materiał. Teraz może go wykorzystać wojsko
  8. Joanna Krupa przypadkiem pokazała kuchnię. Jest ogromne zaskoczenie, spodziewaliśmy się czegoś innego
  9. Dramat bohaterki „Nasz nowy dom”, straciła wszystko. Katarzyna Dowbor jest zrozpaczona

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News