Lidl pilnie wycofuje ze sklepów popularne jedzenie. Lepiej je wyrzucić, wykryto groźną substancję

Lidl pilnie wycofuje ze sklepów popularne jedzenie. Lepiej je wyrzucić, wykryto groźną substancję Źródło: .

Lidl pilnie wycofuje ze swoich marketów popularny produkt. W jedzeniu wykryto groźną substancję, najlepiej od razu wyrzucić całą zawartość opakowania do kosza. Spożywanie może mieć fatalne konsekwencje.

Lidl poinformował o wycofaniu popularnego produktu spożywczego ze sprzedaży w swoich marketach. Wszystko przez groźną substancję, której podwyższoną zawartość odkryto w całej partii. Jeśli kupiliśmy go wcześniej, najlepiej od razu wyrzucić opakowanie do kosza. 

Lidl wycofał popularny produkt ze sprzedaży

Nagłe wycofanie produktu ze sprzedaży jest reakcją sieci na badania przeprowadzone na potrzeby raportu, stworzonego przez FoodRentgen i Fundację Konsumentów. Wykazało ono, że w kaszy gryczanej z sieci handlowej Lidl Polska stwierdzono przekroczenie wyniku pozostałości glifosatu czyli związku potencjalnie niebezpiecznego dla zdrowia człowieka. Właściciele sieci Lidl podjęli decyzje o wycofaniu ze sklepów całej partii produktu "Kuchnia Lidla Kasza gryczana 400 g".

Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication Lidl Polska, poinformowała w rozmowie z serwisem Portal Spożywczy, że nie sieć nie miała wcześniej wiedzy o problemie. Lidl zwrócił się również do swojego dostawcy kaszy o oficjalny komentarz w sprawie 

- Chcielibyśmy również podkreślić, że wyniki badań kaszy gryczanej przeprowadzonych przez zewnętrzne akredytowane laboratorium na nasze zlecenie były prawidłowe. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym dostawcą - poinformowała Aleksandra Robaszkiewicz.

Lidl zapewnia, że regularnie kontroluje dostawców i sprzedawaną żywność

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapewniła również, że żywność dostarczana do marketów sieci Lidl jest regularnie kontrolowana i przechodzi szereg testów laboratoryjnych, nim zostanie dopuszczona do sprzedaży.

– Na bieżąco monitorujemy jakość naszych produktów na każdym etapie łańcucha dostaw. Rocznie przeprowadzamy ponad 7 500 badań w niezależnych laboratoriach badawczych. Współpracujemy tylko z zaufanymi dostawcami, którzy spełniają nasze wymagania jakościowe. Wymagamy certyfikatów jakościowych, takich jak IFS czy BRC – powiedziała przedstawicielka Lidla.

Dzisiaj grzeje: 1. 19-latka trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
2. Polsat przekazał informacje o koszmarnym wypadku. Daniel Olbrychski został przewieziony do szpitala

Glifosat to substancja, która silnie uszkadza oczy i jest niebezpieczna dla organizmów wodnych. Na obradach Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa i WHO w 2016 roku uznano, że jest bezpieczna dla ssaków, w tym dla ludzi w dawkach mniejszych niż 2 g/kg masy ciała. Wśród naukowców trwa dyskusja na temat kancerogenności substancji, na tym etapie rozwoju nie są jednak w stanie przeprowadzić jednoznacznie klasyfikujących jej badań.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka
  2. Tragedia za kulisami Eurowizji Junior w Gliwicach. Uczestnik pilnie przewieziony do szpitala
  3. Bolała ją głowa przez 9 miesięcy. Lekarze otworzyli jej czaszkę i zwaliło ich z nóg
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. Koniec z pieniędzmi na dzieci. Rodzice ZMUSZENI wykładać po 600 zł na dziecko!

źródło: Radio Zet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News