LIDL pilnie wycofuje popularny produkt. Jest niebezpieczny dla zdrowia

LIDL pilnie wycofuje popularny produkt. Jest niebezpieczny dla zdrowia Źródło: .

Lidl wycofuje ze swoich sklepów bardzo popularny i lubiany produkt. Doniesienia medialne są bardzo niepokojące, może być niebezpieczny dla zdrowia klientów.

Lidl to jeden z najpopularniejszych sklepów w naszym kraju, którego jednostki każdego dnia odwiedzają miliony klientów. Robimy tam zarówno drobne zakupy przed pracą, jak i wypełniamy koszyki na cały tydzień. Na sklepowych półkach czeka na nas wiele przysmaków, okazuje się jednak, że na jeden z nich szczególnie trzeba uważać. 

Jak poinformował Główny Inspektor Sanitarny, Lidl sam podjął decyzję o usunięciu z półek w swoich sklepach bardzo lubianego produktu - lodów Hӓagen-Dazs o smaku "strawberry cheescake". Zgodnie z doniesieniami, powodem takiej decyzji były względy bezpieczeństwa konsumentów. 

Lidl wycofuje lubiany produkt

Popularne lody zostały wycofane, gdyż mogły stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia konsumentów z alergią lub nietolerancją glutenu. Sieć podjęła decyzję samodzielnie, a o swojej decyzji poinformowała Państwową Inspekcję Sanitarną. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się okazuje, przyczyną takiej sytuacji było naklejenie na niektóre opakowania nieprawidłowej etykiety z innego rodzaju lodów. Przez to widniała na nich informacja o nieodpowiednich alergenach, nie została również z tego powodu zadeklarowana obecność glutenu. Produkt mógł przez to okazać się potencjalnie niebezpieczny dla zdrowia klientów, którzy mają alergię lub nietolerancję tego składnika. 

Które produkty mogą być niebezpieczne? 

Zgodnie z przekazanymi informacjami, mowa o produkcie "Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020". Za jego produkcję odpowiada firma Bidfood Czech Republic s.r.o. ul. V Rozovem udoli 553, Mikovice, 27801 Kralupy nad Vitavou, Czechy. 

Dzisiaj grzeje: 1. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

2. Wyciekł list zabójcy Adamowicza. Skandaliczne słowa, w głowie się nie mieści

Jak podkreśla firma, wszystkie osoby z alergią lub nietolerancją glutenu nie powinny spożywać tego produktu. Jeśli go zakupiły bez wiedzy o błędzie, firma umożliwia zwrot lodów w każdym sklepie sieci. Nie ma potrzeby pokazywania w takiej sytuacji paragonu. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. 35 dni płatnego urlopu i ekstra przerwa w pracy. Świetne wiadomości dla każdego pracownika
  3. Dagmara w końcu ujawniła. Nigdy nie chciała mówić o byłym mężu, teraz zdradziła kim i jaki był
  4. Najgorsza wiadomość. Nie żyje syn legendarnego artysty, koniec pewnej epoki
  5. Gorszych wiadomości dla emerytów być nie mogło. Nadchodzą czasy biedy i wysokich wydatków?  

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News