Krzysztof Łoziński, legendarny działacz pierwszej Solidarności, a obecnie szef KOD w rozmowie w Radio Zet powiedział, że Jarosław Kaczyński nie był, jak sam twierdzi, członkiem związku. Te słowa burzą dotychczasowy obraz opozycyjnej przeszłości prezesa PiS.

Słowa padły w programie Radia Zet. Łoziński uderzył w prezesa twierdząc, że był jedynie pracownikiem biurowym.

– Do której nie należał Jarosław Kaczyński, trzeba to jasno, otwarcie mówić. Kaczyński się nie zapisał do „Solidarności”, był pracownikiem biurowym u nas, w Mazowszu.

Swoje zdanie szef KOD-u wspiera słowami Macieja Jankowskiego, ówczesnego szefa Solidarności na Uniwersytecie Warszawskim. Kaczyński mógł zapisać się tylko tam, gdyż pracował wtedy na uczelni, a jak dowiedział się Łaziński – nigdy tego nie zrobił

Od lat w mediach pojawiają się zdania, że Jarosław Kaczyński nie odegrał nigdy wielkiej roli w opozycji antyrządowej okresu komunistycznego, ale to stanowisko rzuca całkowicie nowe światło na historię jego działalności opozycyjnej w tamtym czasie. Prezes Prawa i Sprawiedliwości jest wściekły na to stanowisko Łozińskiego, a jego ludzie muszą go uspokajać. Najprawdopodobniej ma inne zdanie na ten temat.

źródło: RadioZET

 

 

...

Zobacz również

Zobacz również