Polacy muszą zmierzyć się z nadwagą i otyłością. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Żywności i Żywienia, ponad 60 proc. mężczyzn i niemal 50 proc. jest dotkniętych problemem. 

Jak wynika z badania, które jest poważnym ostrzeżeniem dla społeczeństwa, otyłość i nadwaga dotykają nie tylko osoby dorosłe. Jedna trzecia chłopców w wieku szkolnych i 20 proc. dziewczynek również została zakwalifikowana jako osoby odbiegające od stanu postulowanego.

Badanie pokazało, że Polacy nie są odosobnieni, jeśli chodzi o problem nadwagi. Plaga otyłości nawiedziła całą Europę, a mieszkańcy kraju nad Wisłą znajdują się „dopiero” w połowie tabeli. Stary Kontynent wyprzedzają Stany Zjednoczone, które mimo licznych kampanii wciąż prowadzą w niechlubnych rankingach.

Nadwaga dotyczy ponad połowy Polaków. Osób cierpiących na otyłość jest mniej. Problem dotyka 18 proc. mężczyzn i 21 proc. kobiet.

Co jest przyczyną wzrostu liczby tłustych osób? Przede wszystkim chodzi o zbyt niską aktywność fizyczną, osiadły styl życia, niezdrowe pożywienie oraz alkohol. Co najgorsze, WHO alarmuje, że w najbliższym czasie problem będzie narastał w całej Europie, mimo usilnych starań, by temu zapobiec.

źródło: gosc.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.