Poznań przyjazny dla osób LGBT. Wiceprezydent: "Nie jesteście mniejszością"

Poznań przyjazny dla osób LGBT. Wiceprezydent: "Nie jesteście mniejszością" Źródło: Wikimedia.org/Andrew J.Kurbiko

Społeczność LGBT zorganizowała w Poznaniu paradę równości, którą patronatem objął sam prezydent miasta. Była to już 16. edycja tego wydarzenia. Uczestnicy marszu skrytykowali postawę aktualnej władzy i otrzymali liczne słowa wsparcia.

Społeczność LGBT coraz prężniej działa w naszym kraju organizując Marsze Równości w kolejnych miastach. W Poznaniu miała miejsce już 16. parada równości, podczas której uczestnicy nawoływali do równego traktowania mniejszości seksualnych w Polsce.

Cała impreza odbyła się w bardzo pokojowej atmosferze i nie odnotowano podczas jej trwania żadnych poważniejszych incydentów. Co ciekawe, paradę swoim patronatem objął sam prezydent miasta, w którego imieniu przemawiał jego zastępca Katarzyna Kierzek-Koperska.

 

Poznań przyjazny dla osób LGBT

Tegoroczna poznańska Parada Równości zbiegła się w czasie z 50. rocznicą zamieszek w Stonewall Inn w Stanach Zjednoczonych, gdzie ruch LGBT+ miał swój początek. Na imprezę przyszło aż 6 tysięcy osób, które postulowały równość pod względem możliwości zawarcia małżeństw, a także adopcji dzieci:

- Tegoroczny marsz łączy się z 50. rocznicą zamieszek w klubie Stonewall Inn., które są symbolicznym początkiem zorganizowanego ruchu LGBT+. Chcemy pokazać, że choć udało się osiągnąć już bardzo wiele, przed nami wciąż mnóstwo pracy - mówił organizator marszu.

Do zebranych ludzi przemawiał również zastępca prezydenta miasta Katarzyna Kierzek-Koperska, która stwierdziła, że osoby walczące o równouprawnienie nie są żadną mniejszością, tylko częścią społeczeństwa tak jak każdy inny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zastępca prezydenta: "Nie jesteście mniejszościami, jesteście taką samą częścią społeczeństwa"

- Równość to równość. Wobec prawa i społeczeństwa. Jest jedna i dotyczy wszystkich, bez względu np. na kolor skóry czy orientację seksualną. Nie jesteście mniejszościami, jesteście taką samą częścią społeczeństwa - mówiła Katarzyna Kierzek-Koperska.

Nie zabrakło również kilku ostrych wypowiedzi ze strony organizatorów pod adresem aktualnego obozu władzy oraz telewizji TVP, która w swoich materiałach pokazuje społeczności LGBT w złym świetle.

- Wasze obrzydliwe kłamstwa powodują narastanie nienawiści, przemoc wobec osób LGBT+ i prowadzą wprost do wielu tragedii - mówili organizatorzy.

Nie da się ukryć, że Marsz Równości w Poznaniu zakończył się sukcesem i w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych edycji tej imprezy, której uczestnicy walczą o równe traktowanie wszystkich członków naszego społeczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób
  4. Była żona Cejrowskiego dodała szokujący wpis. W sieci rozpętała się burza, jakiej jeszcze nie było
  5. Mama wyznała, że spodziewa się 17-stego dziecka. Wtedy córka powiedziała coś, przez co wszyscy na chwilę zamarli
  6. Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
      

źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News