Episkopat o sprawie pracownika IKEI i LGBT. "Ogromnym niesmakiem napawają zwyczajnych ludzi zachowania i słowa aktywistów"

Episkopat o sprawie pracownika IKEI i LGBT. "Ogromnym niesmakiem napawają zwyczajnych ludzi zachowania i słowa aktywistów" Źródło: Wikimedia Commons/Silar

Środowiska LGBT po raz kolejny poruszyły kościelnych hierarchów. Episkopat z powodu głośnego zwolnienia pracowników IKEI zwołał specjalną konferencję. Jej efektem jest wydanie oficjalnego oświadczenia.

LGBT i zwolnienie pracownika Ikei były głównymi tematami zebrania Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich. Na czele zgromadzenia stanął biskup Ignacy Dec. Z oświadczenia wynika, że kościół udziela poparcia zwolnionemu pracownikowi sklepu i potępia nie tyle, co same środowiska LGBT, ale zachowania aktywistów.

Kościół w stanowczych słowach o działalności LGBT

- Kościół naucza, że każdy człowiek ma bezwzględny obowiązek szanować każdego człowieka. To odnosi się również do osób LGBT, ale musi działać w obydwie strony. Ogromnym niesmakiem, smutkiem, troską o przyszłość, a nawet poczuciem zagrożenia napawają zwyczajnych ludzi zachowania i słowa aktywistów tego środowiska i wspierających je dziennikarzy. Niby walczą o wolność, tolerancję i szacunek, ale właśnie bez tolerancji, z pogardą wobec myślących inaczej i z agresją - napisano w oświadczeniu.

Ponadto, biskupi zaapelowali do pracodawców, aby szanowali poglądy pracowników. Według oficjalnego stanowiska polskiego Kościoła, nie powinno przenosić się ideologii do miejsca pracy. Są to dla nich "niepokojące sygnały".

- Również z innych firm i korporacji docierają do nas niepokojące sygnały o próbach propagowania ideologii LGBT. Wykorzystuje się do tego oficjalne strony internetowe i firmowe adresy poczty elektronicznej poszczególnych pracowników. [...] Wielu pracowników milczy wobec skierowanych do nich nacisków, gdyż boją się utraty pracy albo dyskryminacji za poglądy. Prosimy pracodawców o szacunek wobec sumienia pracowników. [...] Prośmy Boga, aby ochronił nas przed upodleniem - oświadczył episkopat.

Episkopat polski udziela poparcia pracownikowi Ikei

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- [...] Trzeba uznać za niedopuszczalny z punktu widzenia prawa ale przede wszystkim przyzwoitości i zdrowego rozsądku atak przypuszczony na pracownika IKEI, który nie życzył sobie w miejscu pracy indoktrynacji LGBT. Niepokoi, że wypowiedzi pod jego adresem są pełne agresji i pogardy. Odziera się go z godności ludzkiej i odmawia mu niezbywalnych praw. Tymczasem wolność sumienia i wyznania jest miarą demokracji [...]. Konstytucja Rzeczypospolitej nie tylko gwarantuje każdemu wolność wyznania ale też chroni przed ingerencją w przekonania osobiste wbrew woli zainteresowanego - można przeczytać na stronie episkopatu.

Zgromadzenie episkopatu nie tylko potępiło sklep, ale także otwarcie poparło zwolnionego pracownika. Doceniono go za odwagę i niewyrzekanie się swojej wiary. Ponadto biskupi wyrażają nadzieję, że sprawą zajmą się związki zawodowe i prokuratura.

- Gratulujemy Panu Tomaszowi odwagi w wyznawaniu i obronie wiary w codziennym życiu. [...]. Wszelkie wypowiedzi, które chciałyby z Pana uczynić oszołoma, ignoranta i agresora – nie mają podstaw w faktach. [...]. Mamy nadzieję, że wyrządzone Panu krzywdy moralne i materialne zostaną wynagrodzone, zaś firma zaprzestanie działań ideologicznych w oparciu o uprzywilejowaną pozycję pracodawcy. Liczymy na zainteresowanie sprawą związków zawodowych i prokuratury - skwitowali biskupi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat aktora ''M jak miłość''. Na własnej skórze przekonał się, czym jest skrajna BIEDA
  2. Piękna gwiazda ''Na Wspólnej'' zmagała się ze STRASZLIWĄ chorobą. Ukrywała to przed całym światem
  3. Tragiczne informacje TVP z południa Polski. Potwierdzono ofiarę śmiertelną po wstrząsie w kopalni, wprowadzono trzydniową żałobę
  4. Marlena straciła męża przez raka. Gdy przyszła na jego pogrzeb usłyszała od teściowej najbardziej bolesne słowa
  5. Słowa prawnika matki śp. Kristiny rozrywają serca. Osobisty dramat zmienił jego podejście do mordercy
  6. Kolejny kryzys w rodzinie królewskiej? Książę Harry publicznie zignorował Meghan, wszystko widać na nagraniu

Źródło: Episkopat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News