Nie żyje sława polskiej telewizji. Szczegóły strasznej choroby

Nie żyje sława polskiej telewizji. Szczegóły strasznej choroby

Lektor związany z TVP postanowił zabrać głos w sprawie śmierci Janusza Kozioła. Tomasz Knapik, bo o nim mowa, przyjaźnił się ze zmarłym od dziecka. Razem wkraczali w ten zawód, wspierali się i bardzo lubili. Niestety, śmierć rozłączyła ich na zawsze.

Tomasz Knapik związany był z TVP przez lata. W tej samej telewizji usłyszeć można było również Janusza Kozioła, jednak nie była to jedyna rzecz, która łączyła obu mężczyzn. Panowie przyjaźnili się od wielu lat, przez co wiedzieli o sobie bardzo dużo. O bólu i ostatnich dniach życia kolegi postanowił opowiedzieć teraz pan Knapik.

Legenda TVP w czułych słowach o koledze

Tomasz Knapik zdobył się na wzruszające wyznanie o swoim przyjacielu. Lektorzy wspierali się od dziecka, więc nie mogło być inaczej nawet pod koniec życia jednego z nich. - To bardzo przykre. Jest bardzo źle, właściwie to agonia, oddycha niesamodzielnie, szybko to postępuje - mówił jeszcze niedawno. Jak się okazuje, ostatnie chwile Janusza Kozioła były wyjątkowo trudne. Mężczyzna nie potrafił już wyraźnie mówić ani swobodnie oddychać. - To był mój przyjaciel, pracowałem z nim długie lata. Bardzo się lubiliśmy (...) Nie można było zrozumieć, co mówi. Już wtedy ledwo oddychał i co chwila badał sobie stężenie tlenu we krwi. Szybko odwiozłem go do domu - smutno opowiedział Tomasz Knapik. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Nie tylko Knapik. Osoby ze środowiska poruszone śmiercią kolegi

Głos w sprawie śmierci Janusza Kozioła zabrał również Jacek Brzostyński - inny polski lektor radiowy i telewizyjny. Mężczyzna nie ukrywa, że niesamowicie poruszyła go choroba kolegi, bowiem mogła ona dotknąć każdego. Na takie przykre schorzenie narażona jest bowiem każda osoba, która pracuje głosem. - Jest to straszne. Tak małe środowisko jak nasze jeszcze mocniej odczuwa tragedie dotyczące każdego z nas. Pamiętamy dramat Jurka Szczotkowskiego. Dziś dotyka to Janusza. I każdego z nas. Nie przechodzi to bez echa w duszy żadnego z nas. Dla lektora utrata głosu to nie tylko brak środków do życia, ale koniec samorealizacji. O chorobie mówiło się w środowisku, ale nie byłem świadomy powagi sytuacji, rodzaju choroby - powiedział Jacek Brzostyński. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Krystyna Loska wygląda ZJAWISKOWO mimo podeszłego wieku. Zdębiejecie z wrażenia jak ją zobaczycie
  2. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  3. To, co Basia Kurdej-Szatan zrobiła dla swoich rodziców, odbiera mowę. Nie każdy by się na to zdobył
  4. Rozrywające serce przemówienie Michała Szpaka. Każdy powinien go wysłuchać
  5. Kaczyński pożegnał wczoraj najważniejszą kobietę swojego życia. Dramat prezesa PiS
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News