Dramat! W polskich aptekach brakuje leków, pacjenci przerażeni

Dramat! W polskich aptekach brakuje leków, pacjenci przerażeni Źródło: Fot. Pixabay

Leki na nadciśnienie uratowały już niejedno życie. Niestety, mimo tego iż powinny być one ogólnodostępne dla wszystkich chorych osób, to właśnie stały się one produktem deficytowym. Ludzie wpadają w panikę, bowiem lekarze i farmaceuci rozkładają ręce z bezradności.

Leki na nadciśnienie to medykamenty dzięki którym wiele ludzi może normalnie funkcjonować. Niestety okazuje się, że dostęp do tego typu środków został mocno ograniczony. Potrzebujący pomocy ludzie zostali pozostawieni sami sobie.

Leki na nadciśnienie towarem deficytowym

Okazuje się, że życie wielu chorych osób zostało zagrożone, ponieważ ktoś wyczuł biznes w wywożeniu leków poza granice Polski. Proceder ten stał się nagminny, ponieważ lek który w Polsce kosztuje 50 czy 100 złotych, w innym kraju, na przykład w Niemczech, będzie miał wartość trzykrotnie większą. To czysty zysk dla nieuczciwych sprzedawców. Pacjenci chodzą z jednej apteki do drugiej, jednak nie przynosi to żadnych rezultatów. Leków nie ma nawet w hurtowaniach, więc apteki nie mają ich skąd ściągać. W sprawie wypowiedziała się farmaceutka jednej z aptek w Siedlcach. - Mieliśmy dwa ostatnie opakowania i musiałam wydać pacjentce tylko jedno, choć miała przepisane dwa, żeby wystarczyło dla innej osoby – powiedziała w rozmowie z Super Expressem pani Anna Maciejuk.

Nie tylko nadciśnienie. Nieudolne prace Ministerstwa Zdrowia

Czy Ministerstwo Zdrowia zdaje sobie sprawę z poważnego problemu w jakim znalazły się tysiące Polaków? Okazuje się, że tak. Głos w sprawie zabrał rzecznik ministerstwa, pan Krzysztof Jakubiak. - Część przepisów już zmieniliśmy, ale mamy świadomość, że nie zadziałają one z dnia na dzień, a ciągle pracujemy nad kolejnymi - obiecał mężczyzna.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jeszcze rok temu na liście deficytowych leków znajdowało się około 200 pozycji. Na dzień dzisiejszy jest ich już 311. W niezwykle kłopotliwej sytuacji znalazły się nie tylko osoby z nadciśnieniem. W całym kraju brakuje leków przeciwzakrzepowych. W Siedlcach prawdziwym cudem jest znalezienie leków potrzebnych przy rozruszniku serca. Brakuje nawet insuliny. Czy cokolwiek się zmieni? Ciężko to powiedzieć. Prace ministerstwa są niesamowicie mozolne, a potrzeby Polaków wciąż rośnie. Jeśli sytuacja się nie zmieni, dojść może nawet do wielu zgonów. Pozostaje mieć nadzieję, że chociaż raz nasi politycy wykażą się odpowiednim zainteresowaniem i czasem reakcji. Oby nie było za późno.Najlepsze newsy dnia:

  1. Internauci wściekli na słynny sklep w Polsce! Zawyżają ceny przed Świętami?
  2. To koniec! Najbardziej wpływowa postać show-biznesu postanowiła zniszczyć Rozenek
  3. Gwiazda TVN skradła serce narzeczonego Martyny Wojciechowskiej! Po cichu wzięli ślub
  4. Był największym gwiazdorem „Złotopolskich”! Teraz życie aktora wywróciło się do góry nogami
  5. Znaki zodiaku, które stworzą długi i szczęśliwy związek. Prawdziwi szczęściarze!
Następny artykuł