Za ten produkt Polacy są w stanie zapłacić więcej. Uważają, że od tego zależy ich zdrowie

Za ten produkt Polacy są w stanie zapłacić więcej. Uważają, że od tego zależy ich zdrowie Źródło: youtube.com/ Baku Press

Leki umożliwiają funkcjonowanie i pomagają zachować zdrowie, nic więc dziwnego, że są produktami, za które Polacy są w stanie płacić o wiele więcej. Zaskakujące jest jednak to, że za niektóre ich rodzaje jesteśmy w stanie zapłacić o wiele więcej.

Leki produkowane w Polsce cieszą się o wiele większą popularnością, niż ich zachodnie bądź azjatyckie odpowiedniki. Mimo tego, że istnieje dość duży rynek lekarstw sprzedawanych za pomocą specjalistycznych portali, to Polacy nie chcą z nich korzystać, bojąc się o swoje zdrowie. Przeszkodą w wyborze nie jest nawet dużo wyższa cena, którą trzeba zapłacić. 

Leki produkowane w Polsce cieszą się ogromną popularnością

Według danych statystycznych, Polacy coraz częściej wracają do kupna leków pochodzenia polskiego. Mimo możliwości kupna środków medycznych w Internecie w postaci dużo tańszych zamienników importowanych z zachodu oraz Azji, krajowi konsumenci wolą wydać więcej i sięgnąć po polski produkt. 

- Bezpieczeństwo lekowe może być zagwarantowane wyłącznie poprzez produkcję leków w naszym kraju. Dla krajowych firm polski rynek zawsze będzie priorytetowy i właśnie tutaj będą dostarczać leki w pierwszej kolejności. 80 proc. Polaków uważa, że rozwój krajowych firm farmaceutycznych jest w stanie zwiększyć bezpieczeństwo lekowe oraz wpłynąć na rozwój polskiej gospodarki. Od dłuższego czasu prosimy o instrumenty i system wsparcia krajowych producentów leków. Mamy nadzieję, że wkrótce się ich doczekamy - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Katarzyna Dubno, wiceprezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.

Polacy są przekonani, że wybór polskich leków wpływa pozytywnie na ich zdrowie, choć nie zawsze ma to rzeczywiście znaczenie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sukces polskich leków przekłada się na polską gospodarkę

Fakt, że Polacy dbają się o swoje zdrowie poprzez kupno polskich leków, pozytywnie oddziałuje na polską gospodarkę, która przez nowe środki jest w stanie tworzyć nowe miejsca pracy, jak tez rozwijać naukę.

- Polacy dobrze sobie zdają sprawę z tego, że produkcja leków w kraju to wzrost gospodarczy, nowe miejsca pracy, rozwój farmacji i medycyny oraz postęp nauki. Dlatego rząd nie może sobie pozwolić na to, żeby nie wdrożyć narzędzi, które wspierałyby krajową produkcję i stymulowały do inwestycji Polsce - mówi Krzysztof Kopeć, prezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tego nikt nie spodziewał się po Henryce Krzywonos. Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się ile dzieci adoptowała legenda Solidarności. Więcej niż palców u obu rąk!
  2. Znany polski muzyk został po raz 11 ojcem! Nie uwierzycie ile lat ma najstarsze dziecko! To przechodzi ludzkie pojęcie
  3. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  4. Tragedia na zachodzie Polski. Na osiedlu rozegrał się dramat, mieszkańcy pobledli, gdy poznali szczegóły tej śmierci
  5. Julia Wieniawa nie miała litości dla młodszej Roksany Węgiel. Bardzo przykre i ostre słowa nt. jej ubioru i kariery
  6. Dramatyczne doniesienia TVP z Wrocławia. Ksiądz zaatakowany nożem w kościele

 źródło: Interia

Następny artykuł