Chorzy na tę przewlekłą chorobę otrzymają leki za darmo. NFZ ugiął się po nieziemskiej podwyżce cen lekarstw

Chorzy na tę przewlekłą chorobę otrzymają leki za darmo. NFZ ugiął się po nieziemskiej podwyżce cen lekarstw Źródło: Pixabay/jarmoluk

Leki, których cena miała wzrosnąć od 1 lipca, teraz będą dostępne dla tych najbardziej potrzebujących za darmo. Minister Zdrowia przekazał chorym bardzo dobre wieści.

Leki stosowane przy leczeniu pęcherzowego oddzielania się naskórka miały zdrożeć dwukrotnie, a miesięczny koszt pielęgnacji miał wzrosnąć nawet o 4 tysiące złotych. Teraz przez nagłośnienie sprawy w mediach i po interwencji Rzecznika Praw Dziecka, NFZ ulegnie 400 ciężko chorym na nieuleczalną chorobę.

Leki zostaną podarowane chorym za darmo, wszystko opłaci NFZ

Pęcherzowe oddzielanie się naskórka to nieuleczalna choroba. Rany powoduje nawet najmniejszy dotyk, a jedynym ratunkiem na normalne życie są opatrunki kosztujące fortunę. Miały zdrożeć, ale jednak chorzy dostaną je za darmo. Dla grupy 400 osób to prawdziwe wybawienie. Dziś w tej sprawie o 14:00 odbyło się spotkanie z Ministrem Zdrowia, Łukaszem Szumowskim. Spotkał się z chorymi oraz rodzicami chorych dzieci.

- Każdy z pacjentów wymaga troszkę innego zestawu środków opatrunkowych, odżywek, innych środków i leków, w związku z tym chcielibyśmy, żeby ta lista produktów, których potrzebują rodziny i pacjenci była kompletna i żebyśmy mogli zaproponować tym pacjentom opiekę kompleksową, to znaczy, żeby dostali wszystkie potrzebne do funkcjonowania, do życia, do leczenia tej ciężkie choroby produkty. Powołujemy nieformalny zespół złożony z pacjentów oraz z Narodowego Funduszu Zdrowia i z ministerstwa, który w ciągu najbliższych dni taką listę ma opracować - powiedział dziennikarzom Minister Zdrowia tuż po zakończeniu spotkania.

Chorzy nie otrzymają tylko opatrunków, ale też wiele pobocznych potrzebnych rzeczy

Minister Zdrowia wytłumaczył również, że zespół jest potrzebny ze względu na to, że zużywane produkty medyczne w przypadku chorych to nie tylko opatrunki, ale też igły, odżywki i leki. Dlatego po podejściu do każdego chorego indywidualnie, każdy za darmo dostanie zestaw ukierunkowany specjalnie na jego potrzeby. Takie produkty chorzy otrzymają podczas wizyty lekarskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W ciągu dwóch tygodni chciałbym, żeby to już było gotowe. To jest przeprowadzenie niezbędnych aktów prawnych, kontakt z lekarzami, z ośrodkami, które leczą pacjentów i opracowanie listy tych produktów przez samych pacjentów wspólnie z NFZ i ministerstwem - obiecał Minister Zdrowia jednocześnie zaznaczając jak duży ogrom pracy czeka jego i jego podwładnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  2. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  3. Janusz Korwin-Mikke ma żonę młodszą o 44 lata! Gdy pokazał jak wygląda, ludzie zdębieli
  4. Doniesienia zagranicznych mediów o Agacie Dudzie rozkładają na łopatki. To trzeba zobaczyć na własne oczy, bo nie uwierzycie
  5. Rydzyk pilnie potrzebuje nowego samochodu. Żąda od wiernych słuchaczy 5 milionów złotych
  6. 103-latka właśnie wyszła za mąż. TVN zdradził szczegóły, które zwalają z nóg

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News