Lekarze, czynność zmniejszająca ryzyko zarażenia
pixabay.com jarmoluk
Weronika Wasiak - 20 Października 2020

Jedna codzienna czynność pozwoli zminimalizować ryzyko zakażenia. Lekarze nie mają wątpliwości

Lekarze nie mają wątpliwości. Coraz głośniej mówią o jednej, banalnej czynności, która może pomóc zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Wszyscy robią ją każdego dnia.

Lekarze z całego świata od miesięcy każdego dnia walczą z epidemią koronawirusa i łapią się za głowy, obserwując lekceważący stosunek wielu osób. Eksperci nieustannie starają się uświadamiać społeczeństwo, że sytuacja jest naprawdę poważna, a niestosowanie się do zaleceń tylko ją pogorszy. Coraz częściej pojawiają się również informacje o sposobach, które mogą zminimalizować ryzyko zakażenia, innych niż noszenie maseczek czy regularna dezynfekcja rąk.

Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeMarta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacjeCzytaj dalej

Każdy robi to codziennie. Lekarze nie mają wątpliwości, że może zminimalizować ryzyko zakażenia

Jak przytacza serwis o2.pl, angielscy lekarze twierdzą, że czynność, której poddajemy się każdego dnia, może okazać się pomocna w walce z koronawirusem i zmniejszyć ryzyko zarażenia. Niewielu zapewne spodziewałoby się, że może chodzić o mycie zębów. Okazuje się, że skład pasty jest bardzo zbliżony do składu płynu dezynfekującego. Jako, że również ma działanie antybakteryjne, co w dobie pandemii jest szczególnie pożądane, może wspomagać ochronę przed wirusem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

Dokładnie tego samego zdania jest prof. Michaelowi Lewisowi, który zaznacza, że każdy powinien myć zęby przynajmniej 4 minuty dziennie, a najlepiej robić to po każdym powrocie do domu. Podobnie uważa Martin Addy, prof. z Uniwersytetu w Bristolu, który w swoich wypowiedziach przypomina, że koronawirus przenosi się drogą kropelkową, dlatego "dezynfekcja" jamy ustnej jak najbardziej jest pomocna w ochronie zdrowia. Zaznacza, że mycie zębów pozwala pozbyć się bakterii jeszcze zanim te dostaną się dalej.

- Przeciwbakteryjne działanie pasty do zębów w jamie ustnej utrzymuje się przez trzy do pięciu godzin, a tym samym zmniejszyłoby obciążenie wirusowe w ślinie lub infekcję wirusami dostającymi się do ust - mówił w rozmowie z "The Telegraph", prof. Martin Addy cytowany przez o2.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia. Wszystko zmieni się już za kilka dni

2. Doda pokazała dzidziusia, fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, są zachwyceni. „Dużo zdrówka dla was”

3. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Niestety, zagrożone małe dzieci i wiele rodzin

Jednocześnie eksperci podkreślają, że mycie zębów jest jednym ze sposobów na zmniejszenie ryzyka zakażenia, ale nie sprawia, że jesteśmy całkowicie bezpieczni. Wciąż należy pamiętać o zasłanianiu ust oraz nosa, regularnej dezynfekcji dłoni, a także unikaniu zbiorowisk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bólem serca oddał pitbulla do schroniska. Niewiarygodne, kto go do tego przymusił
  2. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegół
  7. Na brzuszek pusty, placuszek z kapusty. Przepis bije na głowę placki ziemniaczane, niewiarygodna receptura
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News