Polscy lekarze dokonali "cudu" w walce z koronawirusem. Drugi podobny przypadek na świecie

Polscy lekarze dokonali "cudu" w walce z koronawirusem. Drugi podobny przypadek na świecie Źródło: National Cancer Institute Unsplash.com

Polscy chirurdzy, to drudzy na świecie lekarze mogący pochwalić się takim osiągnięciem. Niesamowite co dokonało się na stole operacyjnym. Pozawala to z większą nadzieją patrzeć na przyszłość pacjentów walczących z COVID-19. Sensacyjne wieści obiegły cały świat i gratulacje spływają od kolegów po fachu z każdej szerokości geograficznej. Efekty operacji, to prawdziwy cud.

Lekarze mają powody do zadowolenia. Mało kto może pochwalić się tak sumiennym i dosłownym spełnianiem przysięgi Hipokratesa. Wiadomości jakie podano do mediów są niezwykle ekscytujące. Brakuje tak pozytywnych informacji dotyczących postępów jakie czynimy w związku z epidemią. Polscy lekarze mają powód do dumy. Potwierdzili, że należą do prawdziwej elity.

Lekarze nie mogli podjąć innej decyzji, jednak obawiali się wyniku operacji

Lekarze poinformowali, że operacja jakiej się podjęli zakończyła się sukcesem. To zupełnie zmienia sposób patrzenia na walkę z koronawirusem oraz na niwelowanie najbardziej niebezpiecznych skutków ubocznych zachorowania na COVID-19. 50-letni mężczyzna trafił do placówki po tym jak zakaził się wirusem SARS-CoV-2 i w jego przypadku zakażenie przebiegało w wyjątkowo agresywny sposób.

50-latek zawodowo był ratownikiem medycznym i całe swoje życie poświęcił na ratowanie innych. Tym razem to lekarze zdecydowali, że podejmują ryzyko i jako drudzy na świecie podejmą się transplantacji płuc u pacjenta zakażonego koronawirusem. Zanim ratownik medyczny trafił na stół musiał poczekać na wyniki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przebieg choroby w tym przypadku był wyjątkowo groźny

Jak podaje Radio Zet, ratownik medyczny trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wcześniej hospitalizowany był w szpitalu jednoimiennym w Tychach, ale lekarze orzekli, że stan jest tak poważny, iż konieczne jest podłączenie mężczyzny do ECMO, czyli układ pozaustrojowego natleniania krwi. Może on nawet przez kilka tygodni zastępować pracę płuc oraz serca.

Wdrożone leczenie nie przynosiło jednak zakładanych efektów i lekarze pracujący w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W wypowiedziach na temat operacji lekarze podkreślają, ze wszyscy medycy pracujący nad polepszeniem stanu zdrowia mężczyzny mogą być dumni z pracy jaką wykonali. Nie tylko chirurdzy przeprowadzający zabieg przeszczepu płuc mogą być dumni. Znane są szczegóły przebiegu operacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Córka przekazała informacje o śmierci, walczył do samego końca

Polscy lekarze, jako drudzy na świecie, przeszczepili płuca u pacjenta z COVID-19

- Przeszczep płuc u chorego na COVID-19 to wspólny wysiłek lekarzy z Krakowa, Tychów i Zabrza. I drugi taki przypadek na świecie - powiedział dla Radia Zet dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca, prof. Marian Zembala. Wcześniej takiego wyczynu dokonali lekarze ze szpitala w Chicago. Polscy chirurdzy udowodnili, iż należą do prawdziwej elity oraz, iż nawet wyjątkowo trudne przypadki pacjentów po przebyciu COVID-19 mają szansę na odzyskanie dawnej sprawności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Donald Tusk ukrywał przed światem sekrety swojej przeszłości. Porażające fakty
  2. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają
  3. Będą nowe obostrzenia w Polsce? Rzecznik rządu nie ma wątpliwości, mówi o całkowitym lockdownie
  4. Od dziś weszła w życie ogromna zmiana. Wielu Polaków może załamać ręce
  5. Jackowski nagle wzniósł oczy do nieba i zaniemówił. Najnowsza wizja jest fatalna dla Polaków
  6. 99 groszy i już się najadasz, klienci Biedronki przecierają oczy ze zdumienia. Od dziś rozpoczęła się niebywała fiesta

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News