Apel włoskich lekarzy
Pixabay skeeze
Agata Jaroszewska - 25 Marca 2020

Włoscy lekarze zdradzili, dlaczego sytuacja w ich kraju jest katastrofalna. Lekcja dla reszty Europy

Lekarz nie mógł być przygotowany na to, co nastąpiło w ostatnim czasie. Służba medyczna całego świata została wystawiona na wielka próbę, w której stawką jest ludzkie życie. Do mediów dotarł apel włoskich medyków, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami.

Lekarz to teraz zawód niesamowicie wymagający. Nie tylko wiedzy, ale także szybkiego reagowania oraz podejmowania trudnych decyzji. Czas epidemii to moment, na który niewielu było przygotowanych.

WHO podało nowe daneW końcu dobre wiadomości. WHO podało ważne prognozy dot. końca epidemii w EuropieCzytaj dalej

Lekarz na pierwszej linii frontu

Lekarz to osoba, która znajduje się obecnie w miejscach najbardziej narażonych na kontakt z wirusem. Grupa włoskich medyków postanowiła wystosować apel do wszystkich krajów, które borykają się z problemem epidemii COVID-19 wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2. Zaprezentowane wnioski powstały dzięki obserwacjom, lekarze pracują bowiem w samym centrum pandemii na terenie Włoch, w Bergamo. Nazwiska, jakie możemy znaleźć wśród autorów, to między innymi Mirco Nacoti, Luca Longhi oraz Maurizio Cereda, którzy pracują w szpitalu Papa Giovanni XXIII.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Znaki zodiakuNie chcą się przyznać, ale 3 znaki zodiaku skrycie kochają. Można po nich poznaćCzytaj dalej

Lekarz widzi więcej, bo jest w centrum wydarzeń

W słowach skierowanych do opinii publicznej możemy przeczytać, że dużym błędem jest założenie, jakoby wirus szczególnie mocno rozwijał się w krajach nieprzygotowanych technologicznie. Przecież Lombardia zaliczana jest do bogatych regionów, a tamtejsze szpitale są nowoczesne i wyposażone w najlepszy sprzęt. I mimo to nadal nie są w stanie zapewnić odpowiedniej opieki pacjentom zakażonym wirusem. Lekarze ujawnili, że na OIOM przyjmowane są osoby, które mają większe szanse na przeżycie. Zwyczajnie muszą podjąć decyzję, komu pomóc, na podstawie tego, kto ma lepsze rokowania. Problemem jest także to, że to same szpitale są istotnym źródłem zakażeń, a problemem zachodniej opieki medycznej jest zbyt indywidualne podejście. Proponują rozwiązania mobilne, pozaszpitalne oraz zwracają uwagę na brak ekspertów oraz ekspertyz dotyczących uwarunkowań epidemii.

Dzisiaj grzeje: 1. Wstrząsająca relacja pani Marty z kwarantanny. Jej słowa mocno niepokoją

2. Dziś Polska przekroczyła smutną granicę. Nowe zakażenia, kolejni zmarli, prognozy nie są optymistyczne

Okrutna i smutna prawda

Medycy piszą dalej, że pacjenci w podeszłym wieku w związku z epidemią i natłokiem pracy zostali pozbawieni opieki paliatywnej. Dodatkowo włoskie szpitale mają problem z opieką pacjentów z innego rodzaju schorzeniami oraz zapewnieniu pielęgnacji okołoporodowej. W apelu opublikowanym na łamach czasopisma naukowego „NEJM Catalyst” podkreślają jednocześnie, że wygasł system szczepień, a na cmentarzach brakuje miejsc, gdzie można by grzebać ciała. Lekarze zwracają uwagę, żeby nie rezygnować z kwarantanny zbyt szybko, ponieważ może doprowadzić to do drugiej fali zachorowań. Poluźnienie reguł odnośnie izolacji może być tragiczne w skutkach. 

Najlepsze newsy dnia: 

  1. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  2. Kamil Stoch zakończy karierę? Mamy jasną deklarację polskiego mistrza
  3. Biedronka masowo wysyła Polakom SMS-y z ważną wiadomością. Potrzebna jest wasza pomoc
  4. Informacje o mamie Madzi porażają. Ujawniono, co robiła po śmierci córki
  5. Grozi nam epidemia hantawirusa? Naukowcy uspokajają
  6. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

Zdjęcie opuszczonego domuZnalazł opuszczoną chatę na skraju lasu, wszedł do środka i przeszły go ciarki. Widok, którego nigdy nie zapomniCzytaj dalej

Źródło: Głos Szczeciński

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News