Lekarka ujawniła prawdę o przychodniach
Wirtualna Polska
Weronika Wasiak - 6 Listopada 2020

Lekarka powiedziała, co wyrabia się teraz w przychodniach. Aż robi się słabo

Lekarka nie mogła dłużej milczeć. Ujawniła, co teraz dzieje się w polskich przychodniach. Nie mieści się w głowie.

Lekarka wyjawiła całą prawdę w sprawie przychodni. W dobie epidemii, gdy uwagę Polaków skupiają szpitale zakaźne, niewiele mówi się o małych placówkach, które też zostały dotknięte wirusem. Informacje przekazywane przez doktor odbierają mowę. Wielu nawet nie miało o niczym pojęcia.

Z ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuZ ostatniej chwili: nie żyje aktorka znana z największych hitów z TVP, TVN i PolsatuCzytaj dalej

Lekarka ujawniła, co dzieje się w przychodniach

Brak miejsc, respiratorów i personelu - tak od miesięcy przedstawiają się realia polskich szpitali walczących na co dzień z epidemią koronawirusa. Mimo działań rządu i zapewnień, że łóżek wystarczy dla wszystkich zarażonych wymagających hospitalizacji, personel stale prosi o pomoc tłumacząc, że pracownicy są wycieńczeni natłokiem pracy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Przełomowym momentem wydało się przekazanie do opinii publicznej informacji, że wszczęto prace nad budową szpitali polowych, a jeden z nich ma mieścić się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jak dotąd jednak żaden pacjent jeszcze tam nie trafił.

W trudnej sytuacji są również ratownicy medyczni, którzy niejednokrotnie już czekali w karetce z pacjentem po kilka godzin, bo szpital nie miał dla niego miejsca.

W tym wszystkim niewiele mówi się o przychodniach, a jak w rozmowie z Wirtualną Polską podkreśliła lekarz rodzinny, Magdalena Krajewska, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, lekarze rodzinni także przeżywają istny dramat w związku z epidemią.

Ekspertka wprost przyznała, że ci są zwyczajnie przeciążeni. W przychodniach każdego dnia stawia się coraz więcej chorych, co skutkuje tym, że również medycy zaczynają chorować.

- Ja miałam wczoraj 70 pacjentów z trzech miejsc. Dwie placówki z firmy, w której pracuję, są zakażone koronawirusem. Nie było innej opcji. Musiałam przyjmować moich pacjentów i jeszcze pomóc w jednostkach, w których lekarze są chorzy - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską doktor Magdalena Krajewska.

Lekarka nie kryje, że przez ogromną liczbę pacjentów medycy nie są w stanie dokładnie zbadać każdego z nich, a wielu nawet nie otrzymało porady. Krajewska szczerze mówi o tym, że sytuacja w przychodniach już jest tragiczna, a może być jeszcze gorzej.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Całkowity zakaz dla mieszkanek i mieszkańców Warszawy. Rafał Trzaskowski właśnie wydał komunikat

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

- Już jest ciężko, żeby znaleźć miejsce w przychodni. Nawet nie mówię o POZ-ach, szpitalach - dodaje dla WP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pies zaatakował małego chłopca. Kilka sekund później dzieje się coś niebywałego
  2. Córka Roberta Lewandowskiego rośnie jak na drożdżach. Niewiarygodne, jak zmieniła się przez pół roku
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Ogromne bombardowanie na Marsie. Efekty widoczne z satelitów
  7. Beata Kozidrak i Zenon Martyniuk w Biedronce. Sklep uhonoruje specjalnym wydarzeniem aż 70 tys. Polaków
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News