Lek na koronawirusa
Pixabay.com mwooten
Monika Majko - 18 Sierpnia 2020

W Polsce ruszyła właśnie produkcja leku na COVID-19

Lek na koronawirusa - dzisiaj o godzinie 8:00 rano ruszyła produkcja polskiego leku przeciw COVID-19. Pierwsi pacjenci mają otrzymać go za kilka tygodni.

Lek na koronawirusa - w Lublinie rozpoczęto produkcję pierwszej partii polskiego leku przeciwko COVID-19. Preparat bazuje na osoczu ozdrowieńców, pierwsi pacjenci mają otrzymać go za ok. 8-9 tygodni. Lek ma być podawany jako roztwór w zastrzyku domięśniowym, za jego produkcję odpowiedzialna jest firma Biomed-Lublin.

- Ogłaszam, że jako pierwsi na świecie startujemy z produkcją leku przeciwko COVID-19, tu w Lublinie. Ze 150 litrów krwi, jakie dziś ruszyły do produkcji leku, ponad 100 pochodzi od górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Dzięki tej mobilizacji do końca ubiegłego tygodnia udało nam się zebrać całość osocza. Urządzenia do produkcji leku zostały włączone dziś o godz. 8 - przekazał Grzegorz Czelej, senator RP.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News