Lek na koronawirusa został zateiwrdzony.
Unsplash Drew Hays
Jakub Kossakowski - 18 Maja 2020

Na podobną wiadomość czekaliśmy. Właśnie zatwierdzono lek na koronawirusa

Jedną z rzeczy, nad którą w ostatnim czasie pracowali badacze z całego świata, jest z pewnością lek na koronawirusa. Już kilkukrotnie podawano informacje dające nadzieję na lepszą przyszłość. Tym razem jeden z medykamentów został zatwierdzony przez Europejską Agencję Leków.

Pandemia doprowadziła do sytuacji, w której nigdy się nie znajdowaliśmy. Pomóc w niej może lek na koronawirusa. Zagadnienie to spędzało sen z powiek naukowcom, starającym się przeciwdziałać chorobie, która wstrząsnęła życiem ludzi z całego świata.

Kinga Rusin przypadkowo udostępniła nagranie.Telefon wszystko filmował, a Kinga Rusin o niczym nie miała pojęcia. Do sieci wyciekło nagranieCzytaj dalej

Lek na koronawirusa, na który wszyscy czekali?

Badacze na bieżąco dokonują odkryć, które znacząco pomagają nam poznać wirusa odpowiedzialnego za pandemię. Nie da się ukryć, że lek na koronawirusa to coś, na co czeka z niecierpliwością cały świat. Ostatnie doniesienia mogą słusznie napawać optymizmem. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Interia, Europejska Agencja Leków zatwierdziła medykament, który pomoże w walce z pandemią.

Naukowcy nieustannie coraz lepiej poznają koronawirusa. Ostatnio wspominaliśmy o tym jaki wpływ na pandemię będzie miała ciepła pogoda. Teraz wiadomo, że istnieje lek, który może znacząco pomóc w walce z chorobą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Doda i Jan Paweł IIMało kto wiedział, co łączy Dodę z Janem Pawłem II. Pokazała zdjęcie, fani i wierni przecierają oczy ze zdumieniaCzytaj dalej

Przełom w walce z pandemią?

Jak donosi portal Interia, szef Europejskiej Agencji Leków poinformował, że lek na koronawirusa będzie mógł być stosowany w ciągu najbliższych dni. Środek o nazwie remdesivir opracowała amerykańska firma Gilaed Sciences jako lek przeciwwirusowy w walce z wirusem Ebola. Badania międzynarodowe potwierdzają, że aż o 31% skraca czas powrotu do zdrowia. To jednak nie jest jedyna dobra wiadomość. Czyżby zapowiadał się prawdziwy przełom?

Dzisiaj grzeje:

1. Wielki smutek w domu Marty Kaczyńskiej. Zwłaszcza córka bardzo przeżywa pożegnanie, został jej tylko jeden koń

2. Nie żyje aktor znany m.in. z „M jak Miłość”. Zmarł w wyniku ciężkiej choroby

Remdesivir to nie jedyny lek, który pomoże w walce z pandemią. Guido Rasi, szef Europejskiej Agencji Leków, potwierdził, że rejestracja innych substancji przydatnych w leczeniu COVID-19 będzie przyśpieszona. Dotyczy to leków bazujących na przeciwciałach monoklonalnych. Takie posunięcie pomoże w odciążeniu szpitali.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Dotychczasowe metody zawiodły. Chile wprowadza "całkowitą kwarantannę"
  3. Media przekazały tragiczne informacje. Nie żyje piłkarski medalista olimpijski, wielka strata
  4. Wiadomo, jaki był sekret figury księżnej Diany. Stosowała dietę, kucharz wszystko ujawnił
  5. Pielęgniarka cały dzień chodziła w maseczce i ignorowała ból. Niedługo potem sama trafiła na ostry dyżur
  6. Władysław Hańcza zostawił żonę z niebywałego powodu. Najbardziej jednak dziwi, co miał zrobić potem
  7. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach

KobietaPo badaniu lekarz powiedział ciężarnej 2 słowa o bliźniakach. Kobieta całkowicie się załamałaCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News