Legia Warszawa jest jednym z najpopularniejszych klubów piłkarskich w Polsce. Ich byłym piłkarzem jest Nacho Novo, którego karierę przerwało coś strasznego. Mężczyzna wciąż walczy o powrót do normalnego życia. 

Legia Warszawa jest polskim klubem piłkarskim, który od lat 90. zajmuje 1. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy. Znana jest jako jedna z najbardziej utytułowanych polskich drużyn na arenie międzynarodowej.

Teraz pojawiła się informacja, ze jeden z byłych piłkarzy Legii walczy o powrót do normalnego życia po strasznych wydarzeniach, które go spotkały. Nacho Novo o którym mowa, kilka miesięcy temu miał atak serca, teraz doznał udaru mózgu. Pojawiły się również informacje, że sportowiec zmaga się z depresją.

Kariera Nacho Novo

Legia Warszawa nie jest pierwszym klubem w którym piłkarz szlifował swoją formę. Do Polski trafił jako niezwykle doświadczony zawodnik – prawdziwą sławę zdobył grając w Glasgow Rangers. W polskim klubie zadebiutował w lutym 2012 roku w meczu ze Śląskiem Wrocław, a od tamtego czasu zagrał w kilkunastu meczach w których jednak nie udało mu się zabłysnąć.

Strzelił zaledwie jednego gola w meczu z Arką Gdynia i raz zanotował asystę. Wraz z zespołem udało mu się zdobyć Puchar Polski, a poza Legią i wymienionym wyżej Glasgow Rangers grał również w Sporing Fijon czy Dundee FC.

Legia Warszawa: były piłkarz walczy o powrót do normalności

Kibice „Wojskowych” byli wstrząśnięci, gdy podano do wiadomości kilka miesięcy temu, że Nacho Novo miał atak serca, jednak okazało się, że był to dopiero początek jego problemów zdrowotnych. Niedługo po wyjściu ze szpitala sportowiec musiał zmagać się z kolejnym dramatem – doznał udaru mózgu z którego wciąż nie może się podnieść i – jak sam przyznaje – wciąż walczy o powrót do normalnego życia.

– Pewnej nocy poczułem się źle, nie mogłem zasnąć. Około drugiej nad ranem poszedłem po szklankę wody i wróciłem do łóżka. Po chwili nie mogłem jednak się ruszyć i nic powiedzieć. Na szczęście obudziła się moja dziewczyna, która wezwała pogotowie. Nie wiem, co by było, gdyby nie ona. Gdy jechałem karetką, pomyślałem sobie: „No więc Nacho, to chyba koniec”. Naprawdę myślałem, że już z tego nie wyjdę. Moja dziewczyna też była przerażona – opowiada sportowiec.

Niestety okazało się, że udar wywarł trwały ślad na jego organizmie. Mężczyzna na nowo musiał uczyć się podstawowych czynności.

– Konieczność nauki podstawowych rzeczy wydawała się bardzo dziwna. Ale ja na początku nie mogłem powiedzieć wyraźnie żadnego słowa. Na szczęście ćwiczenia i pomoc lekarzy i znajomych sprawiły, że stopniowo wszystko wróciło – wyznał.

Pojawiły się również informacje, że Novo ma problemy również ze zdrowiem psychicznym. Wyznał ostatnio, że od lat zmaga się z depresją, która nasiliła się po ataku serca.

– Byłem kompletnie załamany. Poszedłem porozmawiać o tym z lekarzem. Najpierw przepisał mi 20 mg antydepresantów, potem dawka wzrosła do 40 mg. Wiedziałem, że potrzebuję pomocy. Nic nie mogłem zrobić, nie miałem dokąd pójść. Byłem gotów się poddać – przyznaje z żalem.

Po tych wszystkich przejściach piłkarz wciąż walczy o normalne życie, lecz nie jest to łatwa walka. Ostatni rok nie był dla niego łaskawy i nic nie zapowiada, by udało mu się szybko powrócić na murawę.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Małgorzata Socha urodziła! Znamy płeć i imię dziecka
  2. Dzieje się! Kancelaria prezydenta wydała oficjalne oświadczenie ws. Andrzeja Dudy
  3. Rozenek jej tego nie daruje! Awantura z Rusin nabiera potężnego wymiaru

14 gwiazd, które chciały odebrać sobie życie [ZDJĘCIA]


Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]

ŹRÓDŁOse.pl

Redaktor, recenzent, copywriter.