Legia Warszawa może stracić mistrzostwo na finiszu. Sensacja o krok od tytułu

Legia Warszawa może stracić mistrzostwo na finiszu. Sensacja o krok od tytułu Źródło: Twitter - @Legia Warszawa

Legia Warszawa ma coraz mniejsze szanse na to, by zdobyć mistrzostwo Polski. Warszawianie nie wygrali kolejnego meczu, co sprawia, że niespodziewany pretendent do tytułu może sięgnąć po niego już za kilka dni. Emocje na trybunach sięgają zenitu.

Legia Warszawa rozgrywała wczoraj mecz 35. kolejki Ekstraklasy ze świadomością, że Piast Gliwice wygrał swoje spotkanie z Jagiellonią Białystok i został nowym liderem tabeli. Strata punktów przez Legię oznaczałaby, że to właśnie gliwiczanie zasiądą na fotelu lidera na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek. W głowach legionistów pojawiła się więc wielka presja, by osiągnąć korzystny wynik.

Piłkarze prowadzeni przez Aleksandara Vukovicia nie sprostali oczekiwaniom i zaledwie zremisowali ze szczecińską Pogonią 1:1, choć mieli swoje sytuacje i zdecydowanie powinni wygrać to spotkanie. Taki rezultat oznacza, że najprawdopodobniej obecni mistrzowie Polski nie zdołają obronić tytułu mistrzowskiego, bowiem teraz nowym liderem jest Piast Gliwice.

Legia Warszawa bliska utraty mistrzostwa na samym finiszu sezonu

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy ze stolicy w najgorszy możliwy sposób. Już na samym początku meczu wynik otworzył Zvonimir Kożulj, który precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Radosława Cierzniaka. Takie rozstrzygnięcie wyjątkowo zaskoczyło kibiców, którzy nie mogli uwierzyć w to, że Legia po raz kolejny traci bramkę w pierwszej połowie spotkania.

Legioniści długo nie potrafili odpowiedzieć na ataki rywala. W drugiej połowie wyrównał wprowadzony na boisko z ławki Dominik Nagy, strzałem przy słupku zaskakując Jakuba Bursztyna. Ostatecznie pomimo ataków zawodników z Warszawy mecz zakończył się podziałem punktów, co mocno komplikuje sprawę mistrzów Polski w tabeli.

Legia Warszawa może nie obronić mistrzostwa

Teraz liderem tabeli jest Piast Gliwice i wiele wskazuje na to, że to właśnie piłkarze Waldemara Fornalika zostaną nowymi mistrzami Polski. Ich zwycięstwo w starciu z Jagiellonią Białystok oznacza, że Legia Warszawa jest pod ścianą. Teraz zawodnicy prowadzeni przez Aleksandara Vukovicia muszą wygrać oba mecze do końca sezonu, a także liczyć na to, że Piast straci punkty w swoich starciach. Przy obecnej formie gliwiczan się na to nie zanosi.

Następny artykuł