Curtis Michael „Mike” Scaparrotti to jeden z najlepszych amerykańskich generałów. Scaparrotti obecnie jest szefem Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił Europy, a to co dzieje się na Starym Kontynencie bardzo mu się nie podoba.

Zdaniem Curtisa Scaparrottiego, jeśli chodzi o ekstremistów to gorzej niż w Europie jest tylko w strefach ogarniętych wojną

– Liczba zagrożeń tego typu (tzn. zagrożeń ze strony ekstremistów – przyp. red.), które pojawiają się w Europie… W Europie jest pod tym względem prawdopodobnie gorzej niż gdziekolwiek indziej na świecie, z wyjątkiem miejsc gdzie toczymy z terrorystami regularną wojnę jak Syria, Afganistan i Irak – mówił.

Zdaniem Scaparottiego Europa musi zmierzyć się obecnie z dwoma największymi zagrożeniami. Według generała są to ekstremiści przybywający do nas zza granicy oraz ludzie, którzy już przebywają w Europie i mogą stać się niebezpieczni pod wpływem propagandy ISIS.

– Europa musi stawić czoła zarówno powracającym z Syrii i innych miejsc terrorystom, jak i tym, którzy już tu są. Tych drugich inspiruje i kieruje ISIS, a to (zamach w Londynie – przyp. red.) jest kolejny przypadek takiego ataku w ostatnich latach. To bardzo trudne wyzwanie – dodaje.

 

...

Zobacz również

Zobacz również