Nie żyje najbardziej legendarny aktor w historii Polski. Grał w "Klanie", "Samo życie" czy "Lalce"

Nie żyje najbardziej legendarny aktor w historii Polski. Grał w "Klanie", "Samo życie" czy "Lalce"

To bardzo smutne wiadomości. Nie żyje Maciej Maciejewski aktor teatralny i filmowy, znany z seriali "Klan", "Adam i Ewa" czy "Samo Życie".

Maciej Maciejewski był fenomenalnym aktorem, a przy okazji - bezsprzecznie najbardziej legendarnym w historii tego kraju. Odszedł w wieku 103 lat - czyni go to najdłużej żyjącym polskim aktorem. Aktor zadebiutował w 1951 roku w "Młodości Chopina". Później grał epizodyczne role w takich produkcjach jak "Epilog norymberski", "Wielka miłość Balzaka" i "Lalka". W 2012 roku zagrał w swoim ostatnim filmie "Życie Pi". Aktor grał również w serialach. Widzowie znają go przede wszystkim z ról w takich produkcjach telewizyjnych jak "Klan", "Adam i Ewa" czy "Samo życie".

Maciej Maciejewski: nie żyje legendarny aktor

Oprócz ról w filmach i serialach aktor miał bogaty dorobek artystyczny także w teatrze. W samym teatrze telewizji zagrał w ponad 40 spektaklach. Ostatni występ teatralny aktora odbył się w 2008 roku. Grał wtedy w "Przygodach Sindbada żeglarza". Jest to wielki cios nie tylko dla rodziny Macieja Maciejewskiego. Był niekwestionowaną legendą w historii polskiej sceny filmowej i teatralnej. Aktor miał oddaną rzeszę fanów, którzy są załamani nagłym odejściem Maciejewskiego. Wszyscy łączymy się w bólu wraz z rodziną i składamy im szczere kondolencje. Na naszych oczach odszedł wielki człowiek, który nigdy nie zostanie zapomniany ani zastąpiony. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.  1. Anna Mucha zszokowała fanów! Nie mogą uwierzyć, że naprawdę to zrobiła
  2. Wreszcie! Szpak zrobił rzecz, o którą błagano go od 3 lat
  3. Zaskakujące wyznanie Lewandowskiej. „Pomagał nam Caritas”
źródło: plejada.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu