To bardzo smutne wiadomości. Nie żyje Maciej Maciejewski aktor teatralny i filmowy, znany z seriali „Klan”, „Adam i Ewa” czy „Samo Życie”.

Maciej Maciejewski był fenomenalnym aktorem, a przy okazji – bezsprzecznie najbardziej legendarnym w historii tego kraju. Odszedł w wieku 103 lat – czyni go to najdłużej żyjącym polskim aktorem. Aktor zadebiutował w 1951 roku w „Młodości Chopina”. Później grał epizodyczne role w takich produkcjach jak „Epilog norymberski”, „Wielka miłość Balzaka” i „Lalka”. W 2012 roku zagrał w swoim ostatnim filmie „Życie Pi”.

Aktor grał również w serialach. Widzowie znają go przede wszystkim z ról w takich produkcjach telewizyjnych jak „Klan”, „Adam i Ewa” czy „Samo życie”.

Maciej Maciejewski: nie żyje legendarny aktor

Oprócz ról w filmach i serialach aktor miał bogaty dorobek artystyczny także w teatrze. W samym teatrze telewizji zagrał w ponad 40 spektaklach. Ostatni występ teatralny aktora odbył się w 2008 roku. Grał wtedy w „Przygodach Sindbada żeglarza”.

Jest to wielki cios nie tylko dla rodziny Macieja Maciejewskiego. Był niekwestionowaną legendą w historii polskiej sceny filmowej i teatralnej. Aktor miał oddaną rzeszę fanów, którzy są załamani nagłym odejściem Maciejewskiego.

Wszyscy łączymy się w bólu wraz z rodziną i składamy im szczere kondolencje. Na naszych oczach odszedł wielki człowiek, który nigdy nie zostanie zapomniany ani zastąpiony.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha zszokowała fanów! Nie mogą uwierzyć, że naprawdę to zrobiła
  2. Wreszcie! Szpak zrobił rzecz, o którą błagano go od 3 lat
  3. Zaskakujące wyznanie Lewandowskiej. „Pomagał nam Caritas”

Klan: Jak zmieniły się dziecięce gwiazdy serialu [ZDJĘCIA]


Dlaczego to zrobiły? 14 gwiazd, które odebrały sobie życie [ZDJĘCIA]

źródło: plejada.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.