Lechia przegrała mecz z Legią przez sędziego? "Okradł nas"

Lechia przegrała mecz z Legią przez sędziego? "Okradł nas" Źródło: YouTube - AudioGol

Lechia Gdańsk przegrała wczoraj na własnym boisku w meczu 33. kolejki Lotto Ekstraklasy z Legią Warszawa 1:3. Piłkarze gospodarzy twierdzą jednak, że przegrali spotkanie w związku z absurdalnymi decyzjami sędziego. Jeden z zawodników zdecydował się nawet na ostre słowa dotyczące arbitra.

Lechia Gdańsk grała wczoraj z Legią Warszawa w meczu na samym szczycie tabeli Ekstraklasy. Spotkaniu nie brakowało niczego, łącznie z wielką dramaturgią. Po doskonałej pierwszej połowie w wykonaniu gdańszczan mało kto mógł się spodziewać, że Legia w taki sposób spisze się w drugiej połowie i odrobi straty w niezwykle efektowny sposób. 

Zawodnicy Lechii nie mogą jednak pogodzić się z tym, co w trakcie spotkania robił sędzia Daniel Stefański. Podobnego zdania są kibice gdańszczan, którzy nie są w stanie zrozumieć intencji arbitra z Bydgoszczy. Twierdzą, że za takie sędziowanie powinna czekać go kara, bo na tym poziomie nie ma miejsca na złe podejmowanie decyzji, które może wpłynąć na dalsze losy sezonu.

Lechia Gdańsk zdaniem kibiców przegrała przez błędy arbitra

Na samym początku spotkania Daniel Stefański nie przyznał Lechii rzutu karnego, choć Artur Jędrzejczyk zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sytuacja była bardzo kontrowersyjna i nie ma zgody co do tego, czy rzut karny powinien zostać odgwizdany. Podobnie było zresztą po zmianie stron, gdy piłka trafiła w rękę Williama Remy. Zawodnicy nie kryli złości.

- Sędzia nas okradł. Skąd on jest, gdzie on mieszka? - pytał Dusan Kuciak, bramkarz Lechii, nawiązując do tego, że arbiter mieszka w Warszawie.

- Czy to normalne, że po wybiciu piłki na rzut rożny jest rzut sędziowski? Idźmy dalej: sędzia gwizdał wszystkie faule i auty dla Legii. W takich samych sytuacjach nie robił tego dla nas. To ma być sprawiedliwe prowadzenie meczu? Nie chcę nikogo obrażać. Proszę napisać tylko, że sędzia nas okradł, nie wiem czy z wygranej, ale na pewno z punktów - dodał golkiper.

Lechia Gdańsk rozczarowana poziomem sędziowania

- Podczas meczu była bardzo fajna atmosfera, ale pewne decyzje zmieniły końcowy odbiór i spowodowały, że nie było fajnie do końca. Ja grałem w wielu ligach, ale czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem. Zawodnicy Legii na pewno też widzieli, że powinny być rzuty karne dla nas. Ja chyba nie rozumiem piłki nożnej - dodał Filip Mladenović, serbski obrońca Lechii.

źródło: Sportowe Fakty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News