Sensacyjny apel Lecha Wałęsy! Cały świat już o tym mówi

Sensacyjny apel Lecha Wałęsy! Cały świat już o tym mówi

Lech Wałęsa wystosował do społeczności międzynarodowej specjalny apel w obronie Olega Sencowa. Były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej stanął w obronie więzionego przez Rosję politycznego aktywisty. Wyraził też chęć specjalnego uhonorowania Olega Sencowa. 

Lech Wałęsa w specjalnym oświadczeniu wyraził zdecydowane poparcie dla Olega Sencowa przetrzymywanego obecnie w Rosyjskim więzieniu. Oleg Sencow od 107 dni prowadzi głodówkę na znak protestu wobec uwięzieniu go. Chce tym samym zwrócić światową uwagę na praktyki władz Rosji, które są niehumanitarne i nie mają nic wspólnego z prawami człowieka. - Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli o uwolnienie Olega Sencowa i zgłaszam Olega Sencowa do Pokojowej Nagrody Nobla - napisał Lech Wałęsa, który sam otrzymał taką nagrodę w 1983 roku.

Lech Wałęsa bierze stronę więzionego Olega Sencowa

- W przededniu rocznicy polskiego Sierpnia 1980, który przyniósł jeden z najwspanialszych ruchów społecznych "Solidarność" i zapoczątkował pokojowe zmiany, które w rezultacie przyniosły Europie Wschodniej wolność od totalitarnego ustroju, staję w obronie ukraińskiego reżysera, Olega Sencowa - napisał Lech Wałęsa w swoim liście. Oleg Sencow został aresztowany w na Krymie w 2014 roku, a rok później sąd skazał go na 20 lat więzienia w kolonii karnej za rzekome przygotowywanie zamachów terrorystycznych na Krymie. Sencow został skazany pomimo tego, że główny świadek w jego sprawie odwołał swoje zeznania. Lech Wałęsa dostrzegł również podobieństwo jakie zachodzi między nim, a Olegiem Sencowem. - Oleg Sencow w moim najgłębszym przekonaniu swoim działaniem uosabia wszystkie ideały, które przyświecały również mnie, kiedy prowadziłem swoją pokojową walkę o przyszłość świata - tak były prezydent przedstawił podobieństwo zachodzące między nim a Olegiem Sencowem.

Sencow walczy o wszystkich Ukraińców

- Sencow występuje o uwolnienie wszystkich ukraińskich więźniów politycznych więzionych przez Rosję, jednocześnie nie występując o wolność dla siebie - pisze Lech Wałęsa. Były Prezydent wyrażając chęć zgłoszenia Olega Sencowa do Pokojowej Nagrody Nobla podkreśla, że jego zdaniem ukraiński aktywista uosabia cechy wolnego świata. - Wiara w demokrację, pokojowe metody działania, brak nienawiści, działanie na rzecz braterstwa między narodami i ostateczne poświęcenie własnej osoby dla dobra innych, niesprawiedliwie pokrzywdzonych ludzi - tak Lech Wałęsa podsumował postawę Olga Sencowa.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Jest oficjalne oświadczenie premiera ws. Jarosława Kaczyńskiego
  2. PiS tuszuje aferę, która ich pogrąża! Panika na Nowogrodzkiej
  3. Cała Polska udostępnia! PiS TERAZ niszczy dziesiątki tysięcy dokumentów prawdy o politykach
Następny artykuł