Lech Wałęsa wstrząsnął krajem. Wskazał ubeckie korzenie idola prawicy

Lech Wałęsa wstrząsnął krajem. Wskazał ubeckie korzenie idola prawicy Źródło: fot. youtube.com/Dziennik Wschodni

Lech Wałęsa, choć już od niemal dwóch dekad nie uczestniczy aktywnie w polityce, wciąż jest przedmiotem debaty publicznej. Niemal nieprzerwanie podnoszona jest kwestia jego domniemanej agenturalnej przeszłości, co nie pozwala mu na całkowite przejście na emeryturę. Dziś dawny prezydent RP ponownie odniósł się do stawianych mu zarzutów.

Doniesienia o współpracy Lecha Wałęsy pojawiły się w kręgach opozycji czasów PRL na długo, zanim związkowiec został prezydentem Rzeczypospolitej. Mówi się nawet, że założyciel "Solidarności" pomagał wywiadowi, najpierw wojskowemu jeszcze w latach 70. Prezydent w latach 1990-1995 wielokrotnie odpierał już zarzuty w tej kwestii, a żadna ze stron sporu dotyczącego "TW Bolka" nadal nie przedstawiła ostatecznych dowodów potwierdzających lub negujących tę teorię. Sprawa ma także szerszy wymiar, wychodzący daleko poza dawno nieaktywnego politycznie Wałęsę. Przekonanym o chętnej i owocnej współpracy byłego prezydenta z komunistycznymi służbami chodzi o symboliczne rozliczenie i skompromitowanie politycznych elit, które swoją pozycje zbudowały na obradach Okrągłego Stołu. Lech Wałęsa nie pozostaje jednak biernym obserwatorem i często kontratakuje tak, jak zrobił to dziś.

Lech Wałęsa obnaża idola prawicy

Pomimo zarzutów o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa, Wałęsa sam stosował w przeszłości i nadal stosuje takie oskarżenia wobec innych. Pierwszy raz dokonał tego, wyrzucając ze swojej kancelarii braci Kaczyński już na początku lat 90. Teraz w świetle notorycznych oskarżeń ze strony prawicowego dziennikarza i historyka Stanisława Cenckiewicza, Wałęsa skorzystał z Facebooka, by ponownie odeprzeć wszystkim dobrze znane zarzuty. Emerytowany polityk wygarnął idolowi prawicy pokrewieństwo z prominentnym działaczem UB. Nie jest to relacja daleka, gdyż chodzi o rodzonego dziadka publicysty. - Drodzy Rodacy, wszystko negatywne co opowiada i publikuje na mój temat Cenckiewicz, jest zmyślonym, perfidnym kłamstwem po to, aby mnie zniesławić. Mam nadzieję, że uwierzycie mi, a nie wnukowi UBeka - napisał Wałęsa. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Międzynarodowy skandal. Ważny polityk poniżył Kaczyńskiego, chcą go zamknąć
  2. Żałoba w TVN. Dramatyczne informacje. „Mój mąż nie żyje”
  3. Imperium Rydzyka upada na naszych oczach. Ujawniono listę, który zniszczy Radio Maryja
źródło: Facebook.pl/Lech Wałęsa
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News