Wałęsa w tarapatach! Kaczyński znalazł sposób jak go zniszczyć

Wałęsa w tarapatach! Kaczyński znalazł sposób jak go zniszczyć

Konflikt pomiędzy Lechem Wałęsą a środowiskiem prawicy trwa od lat. Lech Wałęsa jest znany z tego, że nie przebiera w słowach, w sprawach, które są dla niego ważne. To nie podoba się Kaczyńskiemu, dlatego tym razem podjął zdecydowane kroki. 

Burzliwy konflikt Wałęsy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości trwa już od wielu lat. Szczególnie nasilił się jednak w okresie rządów Rady Ministrów z ramienia partii po wygranych wyborach w 2015 roku.

Próba pojednania

Ostatnio Wałęsa zdecydował się  na zaskakujący, przełomowy gest. Wybaczył Kaczyńskiemu wszystko i sam prosił o wybaczenie. – Bracie Kaczyński. Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności. Chciałbym po sobie pozostawić porządek. Chciałbym też przenieść się pojednany z nieprzyjaciółmi. Nawet udało mi się pojednać z Gen. Jaruzelskim, a z Kiszczakiem nie zdążyłem – napisał poruszony Wałęsa. – Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie, proszę o wybaczenie i ja jestem wstanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu, Lechowi wybaczyć wszystko, a nawet największą podłość, jaką mi uczyniliście, zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka – dodał także były prezydent, szokując internautów z obu stron politycznego sporu. Można by pomyśleć, że po takiej próbie pojednania się ze strony byłego prezydenta, stosunki obu polityków się ocieplą. Niestety okazuje się, że walka dopiero się zaczyna.

Lech Wałęsa pozwany przez Kaczyńskiego

Dziś rano Lech Wałęsa zamieścił na Facebooku szokującą informację. Jak podaje były prezydent, Jarosław Kaczyński go pozwał. W opublikowanym wpisie wymienia trzy punkty, jakie znalazły się w pozwie prezesa PiS. Jarosław Kaczyński domaga się przeprosin za wypowiedź Wałęsy, iż prezes "nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie". Kolejnymi wpisami, które nie spodobały się Kaczyńskiemu, są te, w którym były prezydent dowodzi, że "
prezes PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską" oraz, że "
bracia Kaczyńscy mieli go "wrobić" w agenturalną przeszłość z czasów PRL" Kaczyński domaga się przeprosin oraz wpłaty 30 tys. zł na cele społeczne. Pozew wpłynął do gdańskiego sądu już w czerwcu tego roku.

Przeczytaj: Poważna choroba Ireny Santor. „Nowotwór zaatakował nagle”

Przeczytaj: Fani zamarli. Gwiazda Top Model skazana na 12 lat więzienia, straszne

Przeczytaj: Ile lat ma Twój pies? Przeliczamy i sprawdzamy.

 

Następny artykuł