Wielkie święto w rodzinie Lecha Wałęsy. 75-letni prezydent zaliczył wpadkę!
Wiadomości Pikio - 22 Grudnia 2018

Wielkie święto w rodzinie Lecha Wałęsy. 75-letni prezydent zaliczył wpadkę!

Lech Wałęsa został zaprzysiężony na prezydenta RP 22 grudnia 1990 roku. Dziś polityk obchodzi więc 28. rocznicę tego wydarzenia, które zdecydowanie przeszło do historii jako jedno z najważniejszych po przemianach ustrojowych. W swej radości związanej ze świętowaniem legendarnemu działaczowi zdarzyło się jednak popełnić dość istotną wpadkę.

Lech Wałęsa jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci we współczesnej historii Polski. Działacz Solidarności dziś mierzyć się musi z wieloma zaskakującymi oskarżeniami, na które zawsze stanowczo odpowiada, czasem nawet na drodze sądowej. Wydawać się może, że ponownie zaangażował się także w krajową politykę, mocno przeciwstawiając Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz jego współpracownikom z Prawa i Sprawiedliwości.

Lech Wałęsa obchodzi dziś istotną rocznicę. Przy świętowaniu zaliczył wpadkę

22 grudnia Wałęsa obchodzi niezwykle ważną dla siebie rocznicę. 28 lat temu został bowiem zaprzysiężony na prezydenta, czym chętnie się oczywiście szczyci. Swoimi odczuciami zdecydował się podzielić z sympatykami na jednym z największych portali społecznościowych. - 22 grudnia 1990 roku był bardzo ważnym dniem nie tylko dla mnie i mojej rodziny, ale wielu milionów Polaków. W pierwszych wolnych, demokratycznych wyborach wybrano po 1989 roku Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - napisał Wałęsa na Twitterze, jednak w jego post wkradła się dość ważna pomyłka, którą szybko zauważył Tomasz Lis. - Panie Prezydencie, mała korekta. Na prezydenta wybrano Pana 9 grudnia. 22 grudnia odbyło się Pana zaprzysiężenie. Miałem zaszczyt być wtedy na Zamku Królewskim w czasie przejęcia zwierzchnictwa nad wojskiem i prezydenckich insygniów od prezydenta RP w Londynie. Wielka chwila - stwierdził popularny dziennikarz, kierując swe słowa w stronę byłej głowy państwa.

W jaki sposób Lech Wałęsa wytłumaczył pomyłkę?

Lech Wałęsa zdecydował się oczywiście odpisać Tomaszowi Lisowi. Co ciekawe, jego wpis okazał się naprawdę uszczypliwy dla jednego z braci Kaczyńskich - Lecha, który także pełnił przecież funkcję polskiego prezydenta do czasu swej tragicznej śmierci w katastrofie smoleńskiej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Czterej pancerni i piesCzterej pancerni i pies: Dramat gwiazdy serialu. Pochowała najbliższychCzytaj dalej
- Zgadzam się, ale to zaprzysiężenie i przejęcie insygniów jest istotą objęcia urzędu Prezydenta RP. Śp. Prezydent Ryszard Kaczorowski był wielkim politykiem i Prezydentem. Buduje się „kult” jednego z zmarłych Prezydentów, zupełnie zapominając o innych, którzy wiele zrobili dla Polski - stwierdził z przekąsem Lech Wałęsa, ze sporym patosem celebrujący dziś ważną dla siebie rocznicę.Lech Wałęsa Fot. Twitter/Lech WałęsaLech Wałęsa Fot. Twitter/Lech WałęsaZOBACZ TAKŻE:
  1. Przedświąteczna libacja wymknęła się spod kontroli. Dantejskie sceny w żłobku Jezuska pod Warszawą
  2. Świąteczne piosenki. TOP 20 HITÓW na święta, które musisz znać!
  3. Rydzyk w panice podjął desperacki krok. Zakonnik ma nóż na gardle
  4. Scroogeing to nowy, okrutny trend w randkowaniu. Czym jest i jak go uniknąć?
  5. Beata Szydło aż zaniemówiła! Wściekli Polacy zrównali ją z ziemią, nie żyje 13 osób
ZAMIANA
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News