Lech Wałęsa właśnie ZABRONIŁ odejść Jurkowi Owsiakowi!

Lech Wałęsa właśnie ZABRONIŁ odejść Jurkowi Owsiakowi!

Lech Wałęsa wpłynie na Jerzego Owsiaka? Były szef Solidarności odniósł się do decyzji szefa WOŚP o zaprzestaniu działalności. Czy słowa Noblisty sprawią, że działacz społeczny wycofa się ze swojej budzącej wielkie emocje i dyskusje decyzji?

Lech Wałęsa znany jest z popierania działalności prowadzonej przez Jerzego Owsiaka. Decyzja szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bardzo wstrząsnęła byłym opozycjonistą, który domaga się od Owsiaka powrotu. Czy działacz społeczny odniesie się do słów Noblisty i zdecyduje się na odwołanie od swojej głośnej decyzji?

Lech Wałęsa oczekuje powrotu Owsiaka do WOŚP

Wczorajsza konferencja prasowa, na której Jerzy Owsiak zrzekł się stanowiska prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wzbudziła wielkie kontrowersje i emocje wśród polskiej opinii publicznej. Przypomnijmy, że decyzja założyciela fundacji i kultowego Przystanku Woodstock umotywowana była zabójstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który zginął raniony nożem w trakcie gdańskiego finału akcji. Po tych zdarzeniach na Jerzego Owsiaka spadła wielka lawina krytyki ze strony prawicowych środowisk, które w swoich atakach obrażały szefa Orkiestry. W programie prowadzonym przez wp.pl Lech Wałęsa przyznał, że Owsiak nie powinien odchodzić ze swojego stanowiska, tylko dlatego, że zwyzywany i szykanowany przez przedstawicieli radykalnej prawicy. Były prezydent Polski domaga się, aby działacz charytatywny powrócił na piastowane przez lata stanowisko. - Nie wolno mu tego zrobić. Nie może poddać się takim ludziom, którzy dziś wymuszają takie postępowanie, w taki ohydny sposób. Nie może zejść z placu boju - komentował były prezydent Lech Wałęsa w programie telewizji WP.pl DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Czy Jerzy Owsiak wróci?

Do Jerzego Owsiaka z całej Polski płyną głosy wsparcia i próśb, aby ten przemyślał swoją decyzję. Pomimo tego, że szef Orkiestry zapowiadał, że fundacja dalej będzie funkcjonować bez niego na stanowisku prezesa, to wiele osób utożsamia tę działalność właśnie z postacią byłego dziennikarza. Oprócz Wałęsy, za Owsiakiem murem stanęły również między innymi Anja Rubik, aktorka Alżbeta Lenska, czy tez Sonia Bohosiewicz, które na swoich social mediach zaznaczają konieczność istnienia Jerzego Owsiaka w akcji. Czy widząc aż taki odzew na swoją decyzję, Owsiak postanowi jeszcze raz stanąć na czele organizacji? A może błagalne apele Polaków i osobowości z pierwszych stron gazet będą zbyt małym argumentem, który mógłby przekonać uwielbianego szefa fundacji? Czas pokaże. Na razie sam Owsiak i osoby związane z WOŚP nie komentują odzewu, z jakim spotkała się decyzja działacza charytatywnego. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ile zarabia Urszula Dudziak? Zarobki królowej jazzu wbiją was w fotel!
  2. Gdzie mieszka Dorota Wellman? Opadną wam szczęki
  3. Po śmierci Adamowicza są kolejne zatrzymania! Straszne, to dzieje się na naszych oczach
  4. Tusk bardzo krótko pożegnał Pawła Adamowicza. Jego słowa wzruszają do łez
  5. NIEPOJĘTE! Gwiazda Top Model apeluje o wyrozumiałość dla mordercy Pawła Adamowicza
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News