Lech Wałęsa opublikował na swym koncie na Facebooku zaskakujący wpis, który wywołał ogromne kontrowersje szczególnie wśród jego zwolenników. Były prezydent poprosił bowiem o wybaczenie Jarosława Kaczyńskiego oraz zapewnił, że sam już mu wybaczył. W jaki sposób na głośny wpis odpowiedziało Prawo i Sprawiedliwość?

O konflikcie między Wałęsą i Kaczyńskim mówi się już od wielu lat. Jego początki sięgać mają okresu, w którym obaj działacze udzielali się w opozycji antykomunistycznej przed przemianami ustrojowymi w 1989 roku.

Lech Wałęsa przeprosił Jarosława Kaczyńskiego

Co ciekawe, były prezydent nagle zdecydował się zakończyć niezwykle długi spór. W tym właśnie celu zwrócił się do prezesa PiS w kontrowersyjnym poście na Facebooku.

– Bracie Kaczyński. Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności. Chciałbym po sobie pozostawić porządek. Chciałbym też przenieść się pojednany z nieprzyjaciółmi. Nawet udało mi się pojednać z Gen. Jaruzelskim, a z Kiszczakiem nie zdążyłem. Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie, proszę o wybaczenie i ja jestem wstanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu, Lechowi wybaczyć wszystko, a nawet największą podłość, jaką mi uczyniliście, zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka – napisał Wałęsa na portalu społecznościowym.

Kontrowersyjna odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości

Wielu internautów liczyło na to, że na post zdecyduje się odpowiedzieć sam Kaczyński. Zrobiła to jednak rzeczniczka PiS, Beata Mazurek, zastępując przełożonego.

– Wałęsy już nie można poważnie traktować. Jego wypowiedzi komentować nie będziemy – napisała Mazurek na Twitterze, ucinając dyskusję dotyczącą ewentualnego pojednania między Kaczyńskim i Wałęsą.

Lech Wałęsa
Fot. Facebook/Lech Wałęsa
Beata Mazurek
Fot. Twitter/Beata Mazurek

ZOBACZ TAKŻE: Bezduszny atak na męża Kory! Wyborcy PiS chcą go rozszarpać

ZOBACZ TAKŻE: Owsiak ma kłopoty, ogromna akcja policji. Internauci: to zemsta PiS-u

ZOBACZ TAKŻE: Przyjaciółka ojca Kaczyńskich ujawnia! Szokujące słowa o prezesie PiS

ZOBACZ TAKŻE: Czy pies może jeść karmę dla kota? Żeby nie zaszkodzić psu – koniecznie przeczytaj!

Lech Wałęsa
Fot. YouTube.com/Echa Spoleczne
Jarosław Kaczyński
Fot. YouTube/Telewizja Republika
Beata Mazurek
Fot. Wikimedia Commons

Czy Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński powinni się pogodzić?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

12 PRZERAŻAJĄCYCH zdjęć, których zagadki nie udało się rozwiązać


Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]

Zobacz również