Wałęsa przed śmiercią chciał się pojednać. Szokująca odpowiedź PiS

Wałęsa przed śmiercią chciał się pojednać. Szokująca odpowiedź PiS

Lech Wałęsa opublikował na swym koncie na Facebooku zaskakujący wpis, który wywołał ogromne kontrowersje szczególnie wśród jego zwolenników. Były prezydent poprosił bowiem o wybaczenie Jarosława Kaczyńskiego oraz zapewnił, że sam już mu wybaczył. W jaki sposób na głośny wpis odpowiedziało Prawo i Sprawiedliwość?

O konflikcie między Wałęsą i Kaczyńskim mówi się już od wielu lat. Jego początki sięgać mają okresu, w którym obaj działacze udzielali się w opozycji antykomunistycznej przed przemianami ustrojowymi w 1989 roku.

Lech Wałęsa przeprosił Jarosława Kaczyńskiego

Co ciekawe, były prezydent nagle zdecydował się zakończyć niezwykle długi spór. W tym właśnie celu zwrócił się do prezesa PiS w kontrowersyjnym poście na Facebooku. - Bracie Kaczyński. Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności. Chciałbym po sobie pozostawić porządek. Chciałbym też przenieść się pojednany z nieprzyjaciółmi. Nawet udało mi się pojednać z Gen. Jaruzelskim, a z Kiszczakiem nie zdążyłem. Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie, proszę o wybaczenie i ja jestem wstanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu, Lechowi wybaczyć wszystko, a nawet największą podłość, jaką mi uczyniliście, zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka - napisał Wałęsa na portalu społecznościowym.

Kontrowersyjna odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości

Wielu internautów liczyło na to, że na post zdecyduje się odpowiedzieć sam Kaczyński. Zrobiła to jednak rzeczniczka PiS, Beata Mazurek, zastępując przełożonego. - Wałęsy już nie można poważnie traktować. Jego wypowiedzi komentować nie będziemy - napisała Mazurek na Twitterze, ucinając dyskusję dotyczącą ewentualnego pojednania między Kaczyńskim i Wałęsą. Lech Wałęsa Fot. Facebook/Lech Wałęsa Beata Mazurek Fot. Twitter/Beata Mazurek

ZOBACZ TAKŻE: Bezduszny atak na męża Kory! Wyborcy PiS chcą go rozszarpać

ZOBACZ TAKŻE: Owsiak ma kłopoty, ogromna akcja policji. Internauci: to zemsta PiS-u

ZOBACZ TAKŻE: Przyjaciółka ojca Kaczyńskich ujawnia! Szokujące słowa o prezesie PiS

ZOBACZ TAKŻE: Czy pies może jeść karmę dla kota? Żeby nie zaszkodzić psu – koniecznie przeczytaj!

Lech Wałęsa Fot. YouTube.com/Echa Spoleczne Jarosław Kaczyński Fot. YouTube/Telewizja Republika Beata Mazurek Fot. Wikimedia Commons
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News