Lech Wałęsa klęczy przy grobie. W sieci zawrzało

Lech Wałęsa klęczy przy grobie. W sieci zawrzało Źródło: Fot. Facebook/Lech Wałęsa

Lech Wałęsa od lat pozostaje jedną z najważniejszych, najbardziej wpływowych osób w światku polskiej polityki. Każdy jego krok śledzony jest więc przez miliony wyborców, którzy żywo komentują poczynania byłego prezydenta. Jego najnowsze zdjęcie także wywołało ogromne kontrowersje, dzieląc opinię publiczną.

Lech Wałęsa bardzo osobiście i emocjonalnie podszedł do zmiany władzy w Polsce po wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Polityk otwarcie wypowiada się przeciwko rządowi z ramienia Zjednoczonej Prawicy, a szczególnie Prawa i Sprawiedliwości oraz podejmowanym przez niego decyzjom.

Co Lech Wałęsa publikuje na Facebooku? Internauci podzieleni

Co ciekawe, 75-letni były prezydent aktywnie udziela się więc na swych kontach na portalach społecznościowych. Kiedy jednak na Facebooku opublikował zdjęcie z podróży w rodzinne strony, w sieci zawrzało. Nie wszyscy zwolennicy Wałęsy uznali bowiem, że publikowane przez niego treści należą do właściwych. Działacz wybrał się bowiem do Sobowa, czyli miejscowości, w której znajdowała się parafia z czasów jego dzieciństwa. Kiedy zdecydowano się na renowację lokalnego kościoła, uroczystość swą obecnością uświęcił właśnie były prezydent, stanowiący do dziś symbol zmian ustrojowych z 1989 roku. Przy okazji chętnie fotografował się z lokalnymi duchownymi oraz mieszkańcami. Polityk zdecydował się także odwiedzić znajdujący się w okolicy grób swego ojca i matki. Wykonane przy nim zdjęcie, na którym widzimy Wałęsę klęczącego przy nagrobku, zostało opublikowane na Facebooku. Chociaż wielu internautów chwaliło działacza za pamięć o zmarłych najbliższych oraz dziękowało za to, że chętnie dzieli się z nimi szczegółami swego codziennego, prywatnego życia, znaleźli się także krytycy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Za co duża część internautów skrytykowała Lecha Wałęsę?

Duża część wyborców twierdziła w komentarzach, że wrzucanie podobnego zdjęcia do sieci to po prostu polityczny lans. Zapewniali, że tak intymne chwile nie powinny być udostępniane nieznajomym na portalach społecznościowych. Szczególnie, że Wałęsę na Facebooku obserwuje już prawie 173 tysiące osób. "Panie Prezydencie, Bóg widzi Pana czyny, bez zdjęć wrzucanych na fb. Czy aż tak wielka jest w Panu potrzeba pokazania się ludziom...???"; "Panie Prezydencie fotki na cmentarzu i ich publikacja to już moim zdaniem przegięcie..."; "Niech każdy w dzień 1.11.18 wrzuci fotki z cmentarzy i pomyśli nad tym czy oni by tego chcieli"; "Prezydent fotki grobów na FB wystawia... co jest grane? Leszek, co ty" - czytamy w komentarzach pod wywołującym ogromne emocje zdjęciem. Lech Wałęsa Fot. Facebook/Lech WałęsaZOBACZ TAKŻE:
  1. NBP właśnie potwierdził najmroczniejszą wizję Jackowskiego. Posunięcia bankowców przerażają
  2. Bestialstwo! Bezbronne zwierzaki katowane w cyrku, kilkadziesiąt ciosów w 2 minuty
  3. Mateusz Morawiecki zaliczył katastrofalną wpadkę! Leśnik nie był w stanie ukryć zdziwienia
  4. Kora dzieci: Kim są dorośli synowie legendy rocka?
  5. To tu romansował poseł Pięta z Izabelą! Miejsce nietypowe i… mroczne
Następny artykuł