W Polsce witały go miliony. Nie żyje prezydent
Karol Zaborowski - 1 Grudnia 2018

W Polsce witały go miliony. Nie żyje prezydent

Lech Wałęsa był politykiem, który witał go w Polsce. George Bush senior był jednym z najsłynniejszych amerykańskich prezydentów. Teraz świat obiegła informacja o jego śmierci. Cała Ameryka pogrążyła się w żałobie.

Lech Wałęsa podczas przemian ustrojowych w naszym kraju przywitał w Polsce jednego z najważniejszych polityków na świecie. George Bush senior swoje stanowisko jako lider USA objął w 1989 roku i jego kadencja trwała do 1993. Jednak nie był to jego pierwszy kontakt z polityką. Wcześniej pełnił też funkcję wiceprezydenta, podczas gdy prezydentem był Ronald Reagan, a w samą politykę zaczął się angażować jeszcze w latach 60. O śmierci byłego prezydenta poinformował jego syn za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Lech Wałęsa miał w nim przyjaciela, teraz cały świat usłyszał o jego śmierci

Przełom lat 80. i 90 w Polsce nie był łatwym okresem dla naszego państwa. Ustrój, który zaprzepaścił liczne szanse na rozwój kraju i przyniósł ze sobą śmierć wielu osób, bardzo mocno odbił się na Polakach. Jednak, kiedy pojawiła się nadzieja na uwolnienie się od wpływów Związku Radzieckiego, mogliśmy liczyć na zagranicznych przyjaciół, którzy wspierali nas w tych trudnych czasach.George Bush senior od dłuższego czasu stopniowo podupadał na zdrowiu. Wiele w jego życiu zmieniła również śmierć jego żony, której pogrzeb miał miejsce zaledwie 8 miesięcy temu. Do tego od wielu lat cierpiał z powodu choroby Parkinsona, która powoli niszczyła jego już i tak słaby organizm. Jego stan był na tyle zły, że nie mógł się poruszać samodzielnie. Potrzebował do tego wózka inwalidzkiego. Dodatkowo w ostatnim czasie przeszedł bardzo poważną infekcję, która jeszcze bardziej go osłabia.
Jaruzelski i JaruzelskaWojciech Jaruzelski przychylał córce nieba! Luksusowe dzieciństwo MonikiCzytaj dalej
O śmierci Polityka poinformował jego syn George Bush junior, który również był prezydentem USA. Był to jeden z dwóch tego typu przypadek, gdy syn poszedł w ślady ojca i został prezydentem Stanów Zjednoczonych. - George Bush był człowiekiem najwspanialszego charakteru i najlepszym ojcem, o jakim syn lub córka mogą marzyć. Cała rodzina Bushów jest głęboko wdzięczna za życie i miłość 41. prezydenta i za współczucie tych wszystkich, którzy przejmowali się jego losem i modlili za niego. Dziękujemy za kondolencje od przyjaciół i współobywateli - pisze syn zmarłego prezydenta na Facebooku.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zemsta Kaczyńskiego była dla niego bolesna. Gwiazdor TVP wyrzucony na bruk
  2. Pawłowicz idzie na WOJNĘ z papieżem Franciszkiem! Wstyd na cały świat
  3. Pomnikowe szaleństwo! Społecznicy zawstydzili Kaczyńskiego
  4. Znaki zodiaku i ich NAJWIĘKSZE zalety. Jakie ma twój?
  5. Ile zarabia Ewa Farna? Zarobki gwiazdy to kosmos
Wałęsa i KaczyńskiJarosław Kaczyński w starciu z Wałęsą. Najlepsze memy po emocjonującej rozprawieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News