Lech Wałęsa dostanie zawału?! To będzie dla niego największy szok w te święta
Karol Zaborowski - 24 Grudnia 2018

Lech Wałęsa dostanie zawału?! To będzie dla niego największy szok w te święta

Lech Wałęsa w świecie polskiej polityki jest postacią wręcz kultową. Dla wielu Polaków to wzór tego, jak można walczyć o wolność, a następnie budować demokrację. Jednak teraz jest ostro krytykowany i atakowany przez rząd PiS.

Lech Wałęsa nadal nie pozostaje w dobrych stosunkach z Jarosławem Kaczyńskim. Konflikt pomiędzy politykami odbywał się również w sądzie, gdzie Wałęsa został pozwany przez prezesa PiS. Wydawać by się mogło, że te niesnaski zanikną w obliczu świąt Bożego Narodzenia, jednak były prezydent usłyszał teraz coś, czego nie zapomni przez bardzo długi czas.

Lech Wałęsa: Andrzej Duda w szczerym wywiadzie

Andrzej Duda jako prezydent naszego kraju był bardzo często krytykowany zarówno przez opozycję, jak i obywateli. Oskarżenia o łamanie konstytucji nie słabną mimo upływu czasu. To sprawia, że prezydent, którego korzenie są w PiS, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Właśnie dziś na łamach Super Expressu pojawił się wywiad z prezydentem, gdzie jednym z tematów były oczywiście reformy sądownictwa w naszym kraju. Andrzej Duda powiedział również kilka słów o Lechu Wałęsie. Prezydent został między innymi zapytany o to, czy ponownie zabrałby swoim samolotem Lecha Wałęsę. Jego odpowiedź była szybka i wprost stwierdził, że w momencie, gdy były prezydent poprosił o pomoc, to ta mu się zwyczajnie należała. - Pan prezydent Wałęsa zachowuje się tak, jak uważa… Każdy może sam ocenić jego słowa i czyny. Może po prostu jesteśmy ulepieni z innej gliny? Uważam, że skoro znał prezydenta George’a Busha i zwrócił się do Kancelarii Prezydenta o pomoc, to ta pomoc mu się należała. Wcześniej pomogliśmy prezydentowi Kwaśniewskiemu w podróży na pogrzeb Szimona Peresa w Jerozolimie. To było na miejscu - powiedział Andrzej Duda.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej

Duda wyborcą Wałęsy

Jednak zupełnie inny wydźwięk miała już kolejna wypowiedź aktualnego prezydenta. Andrzej Duda tym razem odnosił się do tego, czy dla niego również w latach 80. Wałęsa był tak istotną postacią. Duda wyznał, że aż 4 razy głosował na Wałęsę w wyborach prezydenckich, co dla wielu może być nie lada szokiem. Jednocześnie przyznał, że gdyby wtedy miał tę samą wiedzę co dzisiaj, to już takiej pewności by nie miał. - Nawet po latach 80. Cztery razy głosowałem na niego w wyborach prezydenckich, w obydwu turach w 1990 i 1995 roku! Choć mając dzisiejszą wiedzę nie wiem, czy by mi ręka nie drgnęła - dodaje prezydent.ZOBACZ TAKŻE:
  1. O tym Lech Kaczyński milczał do końca. Jego życie ociekało śmiercią
  2. Macierewicz prześladowany. Piekło byłego szefa MON
  3. Wigilia z Kaczyńskim czy Tuskiem? Odpowiedź Polaków zwali was z nóg
  4. Wellman o aborcji. Można się zdziwić
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News