Lech Wałęsa pożar Popowo
facebook.com OSP Lębork - Ochotnicza Straż Pożarna
Klaudia Bochenek - 30 Sierpnia 2020

Ogromna tragedia w rodzinnej wsi Lecha Wałęsy. Zniszczenia są gigantyczne, zdjęcia porażające

Lech Wałęsa na pewno jest przerażony na wieść o tym, co stało się w jego rodzinnej wsi. Służby pracowały bez wytchnienia całą noc, starały się, aby zniszczenia były jak najmniejsze. Już oszacowano straty - liczby mogą przyprawić o zawrót głowy.

Lech Wałęsa zapewne z niepokojem przyjął informacje o tragedii, która wydarzyła się w jego rodzinnej wsi w województwie kujawsko-pomorskim. Służby pracowały całą noc, straty trudno sobie wyobrazić.

Lech Wałęsa urodził się w Popowie. W nocy wybuchł tam ogromny pożar

Służby z okolic Popowa w nocy z piątku na sobotę, czyli z 28 na 29 sierpnia, miały pełne ręce roboty. Niespodziewanie nad wsią Lecha Wałęsy pojawiła się łuna ognia. Strażacy otrzymali informację o ogromnym pożarze ok. godziny 3:30. Okazało się, że ogień ogarnął zakład w Popowie produkujący pellet.

prezydent ostra taśmaWyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?Czytaj dalej

- Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, ogniem całkowicie zajęte były dwa budynki produkcyjno-magazynowe - mówił w rozmowie Polsat News kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy PSP w Lęborku. Ogień był na tyle silny, że na miejsce natychmiast wysłano aż 20 jednostek OSP i PSP. Akcja gaśnicza trwała aż 11 godzin. Mimo szybkiej reakcji służb, zniszczenia okazały się ogromne.

Straty wyceniono na 1,5 milion złotych, zawrotna kwota

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

telewizja ikonyPoznajecie te twarze? Niegdyś były ikonami polskiej telewizji, dzisiaj nikt o nich nie pamiętaCzytaj dalej

Strażakom wręcz cudem udało się uratować sąsiadujący z magazynami budynek mieszkalny, a także dwa budynki gospodarcze wraz z maszynami rolniczymi. Właściciel wstępnie oszacował straty na 1,5 miliona złotych - ta kwota może jeszcze wzrosnąć. Patrząc na zdjęcia, można uznać to za pewnik. Służby zajmują się teraz wyjaśnianiem przyczyn tragedii. Nie wiadomo, skąd nagle pojawił się ogień - nie ustalono jeszcze, czy było to podpalenie, czy też doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczny w skutkach wypadek gwiazdy „Mam Talent”. Widzowie go uwielbiali, teraz modlą się o jego zdrowie od miesięcy
2. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
3. Smutna informacja dotarła do mediów dopiero teraz. Nie żyje aktorka hitów na TVP, Polsacie i TVN

- O godzinie 03:44 zostaliśmy zadysponowani zastępami GCBA Scania oraz SLRR Nissan do pożaru zakładu produkującego pellet w Popowie. Na miejscu działało łącznie 20 zastępów PSP Lębork, WSP Siemirowice oraz OSP z Powiatu Lęborskiego. W tym czasie nasz zastęp GBA-Rt Star zabezpieczał rejon miasta Lębork. Kolejna interwencjia o godzinie 20:08 zastępem GBA-Rt Star dotyczyła zdarzenia z monitoringu w Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Lęborku przy ulicy Wojska Polskiego. Na miejsce również zadysponowano jeden zastęp z JRG Lębork oraz jeden z OSP Nowa Wieś Lęborska - czytamy we wpisie Ochotniczej Straży Pożarnej z Lęborka.

Najlepsze newsy dnia:

    1. Media donoszą o końcu Zenka Martyniuka. Syn zniszczył wszystko, na co ojciec pracował latami?
    2. Podczas cesarki lekarze nagle zaczęli przeraźliwie krzyczeć. Widok noworodka był dla nich wstrząsem
    3. Ogromna tragedia w rodzinnej wsi Lecha Wałęsy. Zniszczenia są gigantyczne, zdjęcia porażające
    4. Wystarczy włożyć na noc czosnek pod poduszkę. Efekt rano będzie niebywały
    5. Część polskiego wojska z podwyższonym alertem gotowości. Robi się niebezpiecznie, niepokojące informacje

Aktorka z "Czterech Pancernych"Dziś nie wychodzi nawet z domu. W PRL wzdychały do niej tłumy, była żywą legendąCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News