Lech Wałęsa wyszedł
MATEUSZ SLODKOWSKI/AFP/East News
Monika Majko - 18 Września 2020

Lech Wałęsa nagle wstał i ostentacyjnie wyszedł. Był oburzony, wszystko poszło nie tak

Lech Wałęsa miał być honorowym gościem wydarzenia, były prezydent Polski nie wytrzymał jednak na sali i ostentacyjnie opuścił budynek. legendarny przewodniczący "Solidarności" był bardzo oburzony tym, co zobaczył, liczył na coś zupełnie innego.

Lech Wałęsa nie spodziewał się tego, co zobaczy na scenie podczas prezentacji sztuki o "Solidarności". Legendarny prezydent nie wytrzymał, wstał i ostentacyjnie opuścił widownię. Później skomentował sprawę w rozmowie z dziennikarzami.

Lech Wałęsa nie wytrzymał, wyszedł w trakcie czytania sztuki o "Solidarności"

Wydarzenie było starannie zaplanowane, a jako gościa honorowego czytania sztuki autorstwa Mariusza Babickiego i Pawła Niewiadomego pt. "Koci koci łapci" o "Solidarności" i ludziach ze Stoczni Gdańskiej zaproszono oczywiście Lecha Wałęsę. Niestety, były prezydent i legendarny przewodniczący związku nie był zadowolony z treści, jakie autorzy zawarli w swoim dziele. Jak donosi "Fakt", Lech Wałęsa wysłuchał tylko pierwszego aktu, po czym wstał i ostentacyjnie opuścił salę.

Informacje o Tomaszu KomedziePorażające informacje o Tomaszu Komendzie. Nikt nie wiedział, sytuacja jest tragicznaCzytaj dalej

– Nie spodobała mi się, ja jestem za tym, żeby coś robić, co wpływa na zmiany, na logikę, na osiągnięcia, a oni podnosili takie rzeczy dyskusyjne, "Sto milionów" na przykład. To mnie nie zabolało, ale ja myślałem, że ci ludzie rozumieją to. "Sto milionów" dotyczyło uwłaszczenia. Chciałem, by przynajmniej jedna czwarta Polaków wykupiła polski majątek narodowy, w tym Stocznię, to by wystarczyło, by Polska się wzbogaciła, ale nie daliście mi tego zrobić i wyszło jak wyszło [...] To był fenomenalny plan. Oni podczas tego spektaklu tego nie zrozumieli – powiedział były prezydent w rozmowie z dziennikarzami "Faktu".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ślub - teściowaPoślubił swoją teściową mimo wielu przeszkód. Słowa byłej żony nie mieszczą się w głowieCzytaj dalej

Treść sztuki oburzyła Lecha Wałęsę, były prezydent nie mógł milczeć

Jak podaje "Fakt", zdenerwowany Lech Wałęsa postanowił ukoić nerwy przy szklance piwa. Wspomnienie jego kontrowersyjnej propozycji wywołało u niego ogromne oburzenie, jednak nie tylko to nie podobało mu się w sztuce czytanej przez trójmiejskich artystów.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagły zwrot akcji ws. Tomasza Komendy. Rodzina jest bezradna, koszmar powrócił

2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

3. Wielka tragedia gwiazdora disco polo. Najbliższa mu osoba umierała na jego rękach

– Poza tym było dużo przekleństw, co drugie słowo to kur... [...] To jest pod dyskusję, mówimy brzydko, nawet przeklinamy, ale po to, żeby spowodować mądrą dyskusję. Niech dyskutują, ale żeby było widać dokąd zmierzają, daję im jeszcze szansę, nie przekreślam tego spektaklu. Niech zauważą, że "Solidarność" odniosła największe w Polsce pokojowe zwycięstwo – skomentował Lech Wałęsa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców
  2. Wielki sekret Japonii ujawniony. Minister obrony powiedział prawdę. Chodzi o UFO
  3. Dagmarę totalnie zatkało, usłyszała słowa, których nie chce słyszeć żadna matka. Conanowi puściły nerwy
  4. Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. Na weselu zatańczyli tak, że "Taniec z Gwiazdami" się chowa
  5. Polsat przekazał tragiczne informacje. Nie żyją już 4 osoby, dramatyczne sceny w ukochanym miejscu Polaków
  6. Nie ma zdrowszego mięsa, zawsze wybieraj je zamiast kurczaka. Osoby na diecie będą podwójnie zachwycone

Żona - cierpienie po stracie75-latek niesamowicie cierpiał po śmierci ukochanej żony. Zrobił jedną rzecz, która odmieniła jego życieCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News