Wnuk byłego prezydenta został skazany. Więzienie i kara finansowa za dwa pobicia

Wnuk byłego prezydenta został skazany. Więzienie i kara finansowa za dwa pobicia Źródło: Jan BIELECKI/East News

Lech Wałęsa, były prezydent Polski, nie może pochwalić się nienaganną opinią swojego wnuka. Bartłomiej W. został właśnie skazany na karę pozbawienia wolności oraz grzywnę w związku z dwoma pobiciami, których się dopuścił.

Lech Wałęsa jest dziadkiem Bartłomieja W., który wraz ze znajomymi dopuścił się dwóch pobić, za które został właśnie skazany. Do pierwszej z napaści doszło w nocy 21 maja 2018 roku w Gdańsku, ucierpiał zagraniczny turysta. Z kolei kilka dni później mężczyźni pobili ucznia 2. klasy szkoły średniej. Napastnicy bardzo dotkliwie pobili swoją ofiarę.

Lech Wałęsa jest dziadkiem Bartłomieja W., który właśnie został skazany za dwa pobicia

Bartłomiej W. wraz ze znajomymi w 2018 roku napadli na dwóch turystów ze Szwecji. Do zdarzenia doszło w historycznym centrum Gdańska. Napastnicy pobili turystów przedmiotem, który przypominał pałkę, jeden z nich był również dotkliwie kopany. Później mężczyźni zabrali mu telefon komórkowy o wartości 350 złotych. Jedna z ofiar doznała między innymi złamania piszczeli.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do kolejnego przestępstwa doszło zaledwie pięć dni później, również w centrum Gdańska. Mężczyźni pobili ucznia szkoły średniej, który stanął w obronie swojego kolegi zaczepianego przez Bartłomieja W. i jego kolegę. Dotkliwie skopali swoją ofiarę, wskutek czego nastolatek stracił dwa przednie zęby. 

Sąd przy orzekaniu wyroku zmienił kwalifikację czynu, prokuratura zarzucała wnukowi byłego prezydenta dokonania rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał, że było to pobicie, czyli przestępstwo zostało oceniono łagodniej, z czego z pewnością zadowolony jest adwokat. Za napaść na obywatela Szwecji sąd skazał Bartłomieja W. na 8 miesięcy więzienia, za kolejne pobicie dostał karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Kara łączna wyniosła rok więzienia.

Dzisiaj grzeje: 1. Powalająca prawda o małżeństwie Grażyny Torbickiej w końcu wyszła na jaw. Tylko najbliżsi wiedzieli

2. Straszne wieści obiegły media. Nie żyje polityk

Ponadto sąd nakazał wnukowi Lecha Wałęsy wypłacenia odszkodowania na rzecz pokrzywdzonych - po 10 tysięcy złotych oraz 2 tysiące złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Na rzecz orzeczonej kary więzienia sąd wliczył tymczasowe aresztowanie, które trwało od 1 czerwca do 17 grudnia 2018 roku. Wyrok nie jest prawomocny. Niewykluczone, że prokuratura wystąpi z apelacją, ponieważ w mowie końcowej żądano dla Bartłomieja W. kary sześciu lat oraz ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bób towarem luksusowym? Nie uwierzycie, ile kosztuje kilogram, w 2018 roku płaciliśmy o wiele mniej
  2. Polski skoczek apeluje do ojca Rydzyka. Ma do niego prośbę
  3. Zobaczyłeś je w wodzie? Każdy natychmiast powinien wyjść na brzeg, konsekwencje mogą być śmiertelnie groźne
  4. Agata Duda nie ma powodów do radości, dostała bezlitośnie szczery list. Padają w nim słowa o rozwodzie, cierpliwość gwiazdora Gogglebox się skończyła
  5. Anna Maria Sieklucka w sukni ślubnej. Gwiazda "365 dni" po ślubie?
  6. Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Od dziś już wiadomo, kto nie musi zakrywać nosa i ust

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News