Fatalne wieści z rodziny Wałęsów. Usłyszał dzisiaj wyrok, którego się obawiał

Fatalne wieści z rodziny Wałęsów. Usłyszał dzisiaj wyrok, którego się obawiał Źródło: Flickr / MSZ

Lech Wałęsa ostatnie dni spędził w Arabii Saudyjskiej. W tym czasie jeden z jego wnuków został postawiony przed sądem. Mężczyzna usłyszał wyrok i wkrótce trafi do więzienia.

Lech Wałęsa ponownie zmaga się z poważnymi problemami rodzinnymi. Wnuk byłego prezydenta, Dominik W. odpowiedział przed Sądem Okręgowym w Gdańsku za naruszenie nietykalności cielesnej swojej partnerki. Przemoc w związku mężczyzny pojawiła się jeszcze w 2015 roku. Mimo sprawy para niezmiennie pozostaje jednak razem.

Lech Wałęsa ma poważne kłopoty rodzinne

W czerwcu 2019 roku wnuk byłego prezydenta usłyszał wyrok, od którego się odwołał. 5 lutego sąd zadecydował jednak o jego utrzymaniu. W. trafi do więzienia na 3 miesiące. Poza tym przez dwa lata będzie musiał wykonywać prace społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie ulega wątpliwości, że związek, jaki tworzyli, i nadal tworzą, pokrzywdzona i oskarżony, jest związkiem burzliwym, niepozbawionym emocji. Zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Oboje mają za sobą trudne dzieciństwo, które determinuje sposób zachowania w ich wzajemnej relacji. I ta perspektywa musi być wzięta pod uwagę podczas oceny tej sprawy. (...) Prawdą jest, że pokrzywdzona w toku postępowania sądowego starała się wybielić postawę oskarżonego, zmniejszając jego rolę w zaistniałych zdarzeniach. Wynika to, w ocenie sądu, z faktu, że strony tworzą aktualnie związek i posiadają wspólne dziecko, które urodziło się już po zgłoszeniu sprawy organom ścigania - powiedziała sędzia Joanna Łaguna-Popieniuk, uzasadniając wydany wyrok.

To niejedyny wyrok na koncie Dominika W.

Dzisiaj grzeje: 1. "Zemsta faraona" wcale nie jest mitem. Dotyka wielu turystów, da się jednak z nią walczyć
2. Wielu Polaków w żałobie. Nie żyje znany polski dziennikarz

Warto zaznaczyć, że 3 lutego W. został także skazany za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu oraz akt agresji wobec ochroniarza. Usłyszał wyrok pozbawienia wolności na 2 lata i 8 miesięcy. Wkrótce trafi więc do zakładu karnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 20 produktów, które powoli uśmiercają cię każdego dnia. Lista ścina z nóg
  2. Złe wieści dla 40 tys. kierowców. Jeszcze w tym roku stracą prawo jazdy
  3. Okropne fakty wyszły na jaw. Była kobieta Bieniuka ujawniła swoje piekło
  4. Wszyscy mieli nadzieję, że się uda. Nie żyje 10-latka, razem z mamą i 3-letnim bratem trafili do szpitala
  5. Finalistka "Tańca z gwiazdami" przekazała radosną nowinę. Marzyła o tym od lat, uradowani fani przesyłają gratulacje

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News