Kaczyński uwięziony w brzozie stanął przed pałacem prezydenckim

Kaczyński uwięziony w brzozie stanął przed pałacem prezydenckim

Ilu artystów, tyle sposobów ekspresji. Na kontrowersyjny pomysł wpadł rzeźbiarz Paweł Althamer. Mężczyzna uwięził Kaczyńskiego w brzozie. Rzeźba wzbudza ogromne emocje wśród internautów. 

Okazuje się, że artysta zamierza złożyć rzeźbę przed Pałacem Prezydenckim, o czym na Facebooku poinformowała Fundacja Galerii Foksal.

Artysta upamiętni tragedię w Smoleńsku

- Paweł pomyślał, że teraz jest dobry moment, żeby ją zaprezentować. Ostatnio więcej uwagi poświęca się tematowi smoleńskiemu - argumentował przedstawiciel Fundacji Filip Rutkowski. Rutkowski ma nadzieję, że prawie półtonowa rzeźba będzie miała pozytywny wpływ na debatę publiczną w Polsce i połączy podzielone społeczeństwo. - Jest ona dobrze wykonana pod względem technicznym i jest neutralna. Waży 400 kilogramów. To pomysł na wykorzystywanie ośrodków plastycznych w prowadzeniu dialogu społecznego. Mamy nadzieję, że za pomocą tej pracy, będzie można złagodzić napięcie społeczne, które powstało wokół tematu Smoleńska - argumentuje mężczyzna.

Lech Kaczyński uwięziony w brzozie podzielił internautów

Wiele wskazuje jednak na to, że przedstawiciele Fundacji Galerii Foksal mylą się w tej kwestii, bowiem wielu internautów krytykuje zamysł składania takiej rzeźby przed Pałacem Prezydenckim. Zdaniem części użytkowników sieci dzieło cechuje się przerostem formy nad treścią. - Co to? Bobasek w beciku? Artysta mógł mu jeszcze smoczek i grzechotkę dorobić, wyglądałby bardziej naturalnie - zadrwił internauta. - Może jeszcze zróbcie jajko-niespodziankę. Była tragedia, ale kiedy to się skończy - dodaje kolejny. - Proponuję każdemu obywatelowi powiesić podobizny na drzwiach! - dorzuca inny. Proponowane linki:
  1. Miał zginąć w katastrofie Smoleńskiej. Ale ciągle żyje i to w Warszawie...
  2. Ten sondaż rozsadzi obchody 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej
  3. Andrzej Duda wspomina dzień katastrofy smoleńskiej. "Krzyczałem"
Kaczyński Fot. Facebook.com Źródło: wawalove.wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News