Opublikowano dokumenty podpisane przez Lecha Kaczyńskiego. To początek burzy

Opublikowano dokumenty podpisane przez Lecha Kaczyńskiego. To początek burzy

Lech Kaczyński, tragicznie zmarły Prezydent RP w latach 2002-2005 sprawował zaszczytną funkcję Prezydenta m.st. Warszawy. Obecnie piastująca to stanowisko Hanna Gronkiewicz-Waltz w ferworze walki wyborczej z PiS postanowiła udostępnić podpisane przez niego, kontrowersyjne dokumenty. To początek nowej politycznej burzy.

Lech Kaczyński to bez wątpienia jeden z najważniejszych dla historii Polski polityków ostatnich dekad. Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu po stronie opozycyjnej i do samego początku III RP sprawował najważniejsze funkcje państwowe. Brat Jarosława Kaczyńskiego pracował w Kancelarii Prezydenta RP za czasów Lecha Wałęsy, był prezesem Najwyższej Izby Kontroli, sprawował funkcję ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego w rządzie Jerzego Buzka, był Prezydentem Warszawy i oczywiście Prezydentem RP.

Obecna włodarz Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz postanowiła posłużyć się podpisanymi przez Kaczyńskiego dokumentami w ramach walki ze Zjednoczoną Prawicą, czym z pewnością zburzyła wizerunek swojego poprzednika w oczach wielu osób. Niewykluczone, że znacznie wpłynie również na poparcie dla Patryka Jakiego.

Lech Kaczyński prywatyzował kamienice

Prawo i Sprawiedliwość ruszyło w sieci z akcją #TuByłDom, by wskazać udział Platformy Obywatelskiej w tzw. złodziejskiej i dzikiej reprywatyzacji. Na nieszczęście polityków obozu władzy zareagowała na to HGW, która ujawniła na Twitterze reprywatyzacyjne decyzje Lecha Kaczyńskiego.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Prezydent Warszawy wskazała na 14 nieruchomości, na których ponownym oddaniu w ręce prywatne podpis złożył Prezydent RP w latach 2005-2010. Do trzech z nich dodała nawet fotografie dokumentu. - Adres: Ludowa 9. Podpisano: Lech Kaczyński; Adres: Francuska 12A. Podpisano: Lech Kaczyński; dres: Kępna 15. Podpisano: Lech Kaczyński; Czy Pan Jaki będzie podświetlał na czerwono także kamienice z lokatorami zwrócone na mocy decyzji podpisanych osobiście przez Lecha Kaczyńskiego? - wymieniła kilka adresów i dopytuje się o reakcję Jakiego Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wybory samorządowe za pasem

Wybory samorządowe 2018 odbędą się już 21 października. Polacy wybiorą w nich radnych wszystkich szczebli, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W przypadku urzędów jednoosobowych na 4 listopada przewidziana jest ewentualna druga tura. Dzisiejsze tweety PiS i HGW są oczywiście elementem kampanii, która w stolicy kraju trwa już od miesięcy. Głównymi kandydatami do prezydenckiego fotela są Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski, przedstawiciele odpowiednio Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej. Hanna Gronkiewicz-Waltz po 13 latach rządów zrezygnowała z startowania w kolejnych wyborach.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wielki sukces materiału Pikio.pl! Policja właśnie wpadła do domu prawicowego polityka (VIDEO)
  2. Tysiące Polaków ruszyło dziś do Kauflandu! Na półkach nic nie zostanie, produkty za grosze
  3. Dudzie puściły nerwy! Publicznie zbluzgał funkcjonariuszy SOP
  4. Szczeniak wlekł tylne łapki za sobą. To był ostatni moment na jego ratunek
  5. Znaki zodiaku i łóżko. Które z nich są najlepszymi kochankami?
źródło: natemat.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News