Zauważyliście, że deski klozetowe w publicznych wc mają specyficzny kształt? Powód powala, odechciewa się wchodzić

Zauważyliście, że deski klozetowe w publicznych wc mają specyficzny kształt? Powód powala, odechciewa się wchodzić Źródło: Franck V Unsplash.com

Łazienka to miejsce, które odwiedza każdy z nas. Czasem jednak zmuszeni jesteśmy do korzystania z toalet publicznych. Mało kto za nimi przepada, ale z naturą trudno wygrać. W czasie jednej z takich wizyt mogliście zauważyć, że kształt deski klozetowej jest zupełnie inny niż ten znany z domowych łazienek i nie jest tak bez przyczyny.

Łazienka to miejsce, do którego większość z nas zaraz po wstaniu kieruje swoje pierwsze kroki i oczyszcza pęcherz po nocy. W ciągu dnia zdarza nam się jednak korzystać z publicznych toalet. Ci z was, którzy zastanawiali się, dlaczego deski klozetowe maja tam inny kształt ucieszą się na wieść, że podzielimy się z wami tymi informacjami.

Nie zawsze można skorzystać z domowej łazienki

Łazienka, z której korzystają jedynie domownicy, gdzie kontrolujemy jej poziom czystości to dla wielu jedyna możliwa opcja i nie wyobrażają sobie skorzystania z toalety publicznej. Z matką naturą trudno jednak dyskutować i czasem jest to po prostu koniecznością. Jeśli w łazience w centrum handlowym czy w urzędzie zwróciliście uwagę, że deska klozetowa ma kształt litery U to śpieszymy z informacją, że nie jest to przypadek. Okazuje się, że inny kształt tego podstawowego wyposażenia każdej łazienki nie jest przypadkiem i rozwiązanie takie zostało zastosowane specjalnie. Powód zdumiewa - odechce wam się wchodzić do kabin w toaletach publicznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Deska klozetowa w miejscu publicznym nie bez powodu ma inny kształt

W domach łazienki wyposażone są w muszle, w których deska klozetowa jest zamkniętym kształtem. W toaletach publicznych naśladują one kształtem  literę U i nie łączy się ona w środkowej części sedesu. Okazuje się bowiem, że rozwiązanie takie zostało zastosowane po to, by mężczyźni korzystający z łazienki nie dotykali jej genitaliami, a kobiety unikały kontaktu z bakteriami osadzającymi się na niej w trakcie wycierania. To jednak niejedyny powód stojący za wyborem takiego wyglądu desek klozetowych w toaletach publicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, Kasia Cichopek i jej mąż potwierdzili, nie ma już szans na powrót. Zakończyli wspólną przygodę, teraz chcą się zająć swoim życiem. Nie wezmą udziału w "Tańcu z gwiazdami"

2. Popularny lek po cichu zniknął z aptek. Jego skład budzi wiele wątpliwości

Wszystko zostało dokładnie przemyślane

O ile w domu łazienkę sprzątamy sami, tak w miejscach publicznych zajmują się tym ekipy sprzątające i również dla nich kształt deski jest pomocny. Otóż dzięki temu rozwiązaniu mocz nie rozpryskuje się tak mocno i zmniejsza to poziom zabrudzenia. Oczywiście najbardziej przemawiającym do ludzi elementem jest także kwestia pieniężna, a dzięki kształcie litery U do stworzenia pojedynczej deski zużywa się mniej plastiku. Jawna oszczędność, z której właściciele toalet publicznych chętnie korzystają.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostał paragon w knajpie i zbladł. Właśnie dzieje się niewyobrażalne nad morzem, ceny zwalają z nóg
  2. Straszliwa kontuzja znanego gwiazdora. Nagranie tylko dla ludzi o mocnych nerwach (WIDEO)
  3. Przyjaciel Martyniuków ujawnił mediom wstrząsające fakty. Będzie rozwód, już nie ma odwrotu. Zenek cały czas jeździ do młodziutkiej żony syna, by wspierać ją w trudnych chwilach
  4. 27-latek nie zatrzymał się do kontroli policyjnej, teraz nie żyje. Porażające szczegóły
  5. Kupiła nowe buty, mąż chciał zobaczyć paragon. Powód nie mieści się w głowie
  6. Mama założyła kamerę w pokoju 4-latki. Zamarła, gdy zobaczyła na nagraniu ojca w jej łóżku

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News